начало

Новите данъци на курортните имоти противоречат на Конституцията Новите данъци на курортните имоти противоречат на Конституцията

Удостоверение за въвеждане в експлоатация

Казуси за недвижими имоти


Удостоверение за въвеждане в експлоатация

Мнениеот mindev » 25 Яну 2018, 10:23

Здравейте, имам следния казус - става въпрос за надстроен 3-ти етаж от къща която е била на 2 етажа преди.
Това се е случуло през 1975г.

1. ИМАМ - Акт за собсвеност
2. ИМАМ - Заверена скица и планове на третия етаж + всичките му скици за кофражи, бетони и т.н
3. ИМАМ - Разрешение за строеж
3. НЯМАМ - Удостоверение за въвеждане в експлоатация

Данъци се плащат, има си отделен електромер и водомер, всички както си му е реда.
Не съм сигурен дали този документ за въвеждане в Експлоатация не се е загубил с времето и липсва от общата документация. Посъветваха ме да отида в общината и да изискам скица на къщата - това звучи като най-логичния начин, обаче се притеснявам да не вдигна мерника им към къщата и ако евентуално има някакъв проблем да си навлеча неприятности.

Какво бихте ме посъветвали?
Благодаря предварително!
mindev
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 19 Сеп 2017, 13:01

Re: Удостоверение за въвеждане в експлоатация

Мнениеот mindev » 30 Яну 2018, 13:59

Някой може ли да помогне?
Или да ме насочи към някой от вашите колеги в Пловдив който би могъл да ми даде консултация ( платена, разбира се)
mindev
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 19 Сеп 2017, 13:01

Re: Удостоверение за въвеждане в експлоатация

Мнениеот ife » 30 Яну 2018, 16:25

Съгласно разпоредбата на § 6 от ПЗР на Наредба № 2 / 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите, строежи, които са заварени по смисъла на § 21 от Заключителните разпоредби на Закона за устройство на територията (ЗУТ), т.е. законни строежи, и които са завършени, но не са били приети по установения ред до 31.03.2001 г., не подлежат на въвеждане в експлоатация. Вижте Писма на МРРБ, изх. № 08-00-74/29.01.2002 г. и изх. № 70-00-1183/22.10.2003 г.
ife
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 28 Фев 2006, 14:27

Re: Удостоверение за въвеждане в експлоатация

Мнениеот vdggbg » 14 Фев 2018, 19:20

Въвеждането в експлоатация е едно, а законност на извършеното строителство (надстрояване, в случая) - друго. Ако надстрояването е реализирано без проекти и разрешение - ще трябва да се удостовери статут на търпим строеж за надстройката.
Аватар
vdggbg
Активен потребител
 
Мнения: 1054
Регистриран на: 24 Авг 2010, 17:11


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron