начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Смяна на номер на апартмаент

Казуси за недвижими имоти


Смяна на номер на апартмаент

Мнениеот fanciulla » 08 Яну 2018, 14:13

Здравейте,

Имам въпрос, свързан с номер на апартамент.
По нотариален акт се води №14Б. Когато отидох в общината да си издам постоянно жителство, за да мога да си сменя личната карта, ми казаха, че системата не приема номер на апартамент, в който се съдържа буква.
Съответно се получава размнаване между нотариален акт и възможностите на системите.

Моля да ме посъветвате какво мога да направя, за да се разреши проблемът. Например, как мога да задействам процедура по смяна на номера на апартемента и в последствие трябва ли да се промени и в нотариалния акт?

Благодаря!
fanciulla
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Яну 2018, 11:27

Re: Смяна на номер на апартмаент

Мнениеот mery21 » 18 Мар 2018, 03:31

Кога е построен апартамента?
mery21
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Яну 2004, 19:47

Re: Смяна на номер на апартмаент

Мнениеот jhoro » 18 Мар 2018, 14:42

fanciulla написа:По нотариален акт се води №14Б. Когато отидох в общината да си издам постоянно жителство, за да мога да си сменя личната карта, ми казаха, че системата не приема номер на апартамент, в който се съдържа буква.
Съответно се получава размнаване между нотариален акт и възможностите на системите.

Проверете, как е записано в Кадастъра.
Преди време, в нашия град, заснемаха Интерактивна ГИС карта. След строителството и в НА апартаментите в нашата сграда бяха с номерация:
№1 - десния на етажа;
№2 - левия;
№3 - средния.
Това се получава, защото етажите са на две нива (единия апартамент е на междинното ниво).
Когато правили картата - сложили номерата отляво-надясно. И се беше получило:
№1 - левия на етажа;
№2 - средния;
№3 - десния.
Тоест - по НА всички живеехме „у съседите“!!!
После го коригираха.
fanciulla написа:Моля да ме посъветвате какво мога да направя, за да се разреши проблемът. Например, как мога да задействам процедура по смяна на номера на апартемента и в последствие трябва ли да се промени и в нотариалния акт?

Че ще трябва смяна на НА при смяна на номера е ясно. Нали този номер е част от идентификатора на жилището.
Но с какво ще смените сегашния номер??? Предполагам, че има и номера 15, 16 ...
Или искате цялата сграда нагоре да се преномерира?
mery21 написа:Кога е построен апартамента?

Това .. какво значение има???
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron