начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Смяна на статут на жилище

Казуси за недвижими имоти


Смяна на статут на жилище

Мнениеот dev_null » 28 Сеп 2017, 11:38

Здравейте всички,

Ако се съди по бг-интернет пространството, много хора са се сблъсквали с моя проблем и по всичко прочетено не е особено сложен за решаване, но никъде не е описано точно каква е процедурата и как въобще се започва. Най-смисленото мнение, беше да попитам в този форум.

Преди около половин година купих жилище. Големината и гледката бяха нещата, които ме грабнаха ако трябва да съм откровен. Ситуацията е следната: мезонет на 5-ти и 6-ти етаж в сграда от 2007. Архитектата на сградата го е правила за себе си и концептуално е екстравагантно изпълнение - 2 етажа open space, кажи-речи. Има баня със складово помещение и това са всички врати в жилището. So far, so good. По ред причини(основната е липсата на асансьор), това жилище и другото подобно(но по-малко) на 5-тия етаж по нотариален акт са ателиета. Другото е преустроено в двустаен апартамент, но съседите не се събираха с децата си в тяхнто и го продадоха преди да мога да ги питам как са сменили статута му. Та въпросът ми е, каква е процедурата и какви документи и такси да подготвя или към кой да се обърна.
dev_null
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 11:35

Re: Смяна на статут на жилище

Мнениеот marineta » 21 Окт 2017, 09:33

Правиш проект и трябва да го одобрят.
marineta
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 09 Окт 2017, 08:07


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 18 госта


cron