начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

какви документи трябват

Казуси за недвижими имоти


какви документи трябват

Мнениеот Мария » 30 Мар 2004, 12:40

Юристи имам въпрос към вас и ви благодаря предварително Какви документи трябват за да се извади констативен нотарялен акт?Може ли само с обстоятелствена проверка?
Мария
 

Re: какви документи трябват

Мнениеот адв. Хадларидзе » 30 Мар 2004, 13:38

НотариЯлен акт или Натурален акт напр. сране, са неща различни от нотариален акт. Ако разгледаме систематически и логически думата акт, ще разберем, че емпириката и семантиката на тази дума предполага някакво телодвижение - чрез нарочен акт се извършва нещо. Ако това действие се извършва от Нотариуса - то акта ще е НОТАРИАЛЕН.
Света не познава думата НОТАРИЯ.
За това Вие най вероятно имате предвид НАТУРАЛНИЯТ АКТ, за който дадох пример по - горе.
адв. Хадларидзе
 

Re: какви документи трябват

Мнениеот amika » 30 Мар 2004, 13:48

Доколкото ми е известно би могло и само по обстоятелствена проверка, но всичко зависи от това какъв е конкретния казус. За какво става дума?
amika
 

Re: какви документи трябват

Мнениеот Гери » 30 Мар 2004, 13:50

Колега, предполагам Мария няма юридическо образование... по страшното е това тук: http://www.consult-bg.com/index.php?mode=readask&id=120

Нека не бъдем не любезни към питащите граждани, а това за което тя пита струва ми се е НА по обстоятелствена проверка - малко оскъдничко е инфото:) Все пак ще я посъветвам да се обърне към адвокат или нотариус, в зависимост от това какво точно иска. Във всички случаи ако няма извършена ОП - ще е нужно документ от общината и от областна управа, че имота не е общинска респ. държавна собственост (или съсобственост), 3 свидетели (съседи), изтекла 10 год. придобивна давност и т.н...
Гери
 

Re: какви документи трябват

Мнениеот ИНДИАНЕЦ » 30 Мар 2004, 14:02

Колега,мно-о-ого интелигентно!Госпожицата се обръща към нас с "Юристи",което предполага,че самата тя не е с юридическо образование.Нашата работа е и между другото да просветляваме хората.
ИНДИАНЕЦ
 


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Google Adsense [Bot] и 34 госта


cron