начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

дарение на имот

Казуси за недвижими имоти


дарение на имот

Мнениеот yyayya » 11 Авг 2016, 13:01

Здравейте имам следния казус и моля за помощ.
Семейство сме с дете.
Бабата реши да дари жилище на жена ми , ОБАЧЕ
Жена ми имаше нотариален акт и собственост наследена от баща си като идеята беше да бъде заменена за новото жилище което бабата и дарява.
Бабата и дядото са разведени и бабата до този момент нямаше никакви права върху собствеността на дъщеря си.
Обаче в новия нотариален акт за новото жилище са вписали че дарението е с доживотно право на ползване от бабата.
Същевременно жена ми е дарила безвъзмездно наследеното от баща си в замяна на това което е получила.

Бракът ни е сключен при съпружески отношения в режим на разделност.
Питането ми е:
Тъй като сме в режим на разделност иска ли се и моя подпис при положение че жена ми дарява имота си безвъзмездно ?
yyayya
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:18

Re: дарение на имот

Мнениеот katerinakuch » 11 Авг 2016, 16:39

Не
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: дарение на имот

Мнениеот yyayya » 16 Авг 2017, 17:48

katerinakuch написа:Не

Имаме брак в режим на разделност !
Съпригата ми си дари имота - не се изискваше мое съгласие за което( т.е.- подпис от мен)
И да приемем, че дарявайки безвъзмездно имота си на съпругата ми не е нужен моя подпис.

Остава въпроса какво се случва в момента след даряването тъй като семейството остава на практика с едно единствено жилище. Което се явява семейно или не ??
Т.е. може ли в този случай при раздяла да се нанесе в моето , вече единствено семейно жилище ???...Защото по закон дори да сме в режим на разделност ако семейното жилище е едно единствено би могла да се нанесе ако съда определи така ?!?

Т.е. - трябва ли и аз да си дарявам имота ( без нейния подпис) за да не ми създава проблеми за в бъдеще ???
Мерси предварително за отговорите !
yyayya
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:18


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron