начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Удостоверение за тежести

Казуси за недвижими имоти


Удостоверение за тежести

Мнениеот dani81 » 06 Юни 2016, 09:35

Здравейте ,

декември месец си купих апартамент ново строителство. Сега трябва да извадя удостоверение за тежести 10 г назад на земята, но в Агенцията ми искат страите нотариални актове . Аз обаче съм закупила имота от строителя и нямам как да ги намеря . Моля за съвет и как да се справя с казуса.
dani81
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Юни 2016, 09:30

Re: Удостоверение за тежести

Мнениеот ivan_lawyer » 06 Юни 2016, 13:28

Това са нелепици - именно с договора за строителство се издава. Сега - можете да тръгнете по ЕГН проверка, назад, не знам какво да кажа.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Удостоверение за тежести

Мнениеот ch3oh » 06 Юни 2016, 14:02

dani81 написа:Здравейте ,

декември месец си купих апартамент ново строителство. Сега трябва да извадя удостоверение за тежести 10 г назад на земята, но в Агенцията ми искат страите нотариални актове . Аз обаче съм закупила имота от строителя и нямам как да ги намеря . Моля за съвет и как да се справя с казуса.


Можете да намерите документите. Погледнете в края на нотариалния си акт. Там са описани приложените документи. Виждате № на акта на вашия продавач. Намират ви го, и ви го копират. И така - назад. На всики праводатели. Не се ограничавайте само с 10 години. Искайте поне откакто службата по вписванията води електронен регистър.
ch3oh
Активен потребител
 
Мнения: 1022
Регистриран на: 21 Ное 2007, 12:03

Re: Удостоверение за тежести

Мнениеот dani81 » 24 Юни 2016, 12:15

Здравейте,

ами ходих снимах нотариалните актове, включително на земята , но пак ми издадоха за 5г. Сега ходих да възразявам, но измислиха, че трябва да се пусне искане само за земята и искат скица. Аз дали ще мога въобще да извадя такава ?
dani81
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Юни 2016, 09:30

Re: Удостоверение за тежести

Мнениеот barakuda » 25 Юни 2016, 01:02

Иван говори глупости. Искайте скица от строителя или от нотариуса на строителя.
barakuda
Потребител
 
Мнения: 216
Регистриран на: 08 Ное 2013, 20:11

Re: Удостоверение за тежести

Мнениеот ivan_lawyer » 25 Юни 2016, 01:16

Не говоря глупости, може да бъркам, но за мен е формализъм скицването.
Имаш първичен нотариален акт и изведнъж - не можеш да се докажеш. Не знам какво да се представи. Аз така ми отказваха нещо в Брезник, та писах - та брисах, не знам - колегите може и да са прави. Трябва да се комплектова максимално.
Имам откази от вписване - но не са фатални.
Греша впрочем - но ми е замътена малко процедурата.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Удостоверение за тежести

Мнениеот Melly » 25 Юни 2016, 01:20

Аз пък си мисля, че малко късничко вЪпросителят се е сетил/а да проверява тежестите върху имота (земята де)...
Възможни са изненади... Не ми се иска да се окаже попаднал/а в поредния капан. Пу, пу, да не се случва.

Скицата е най-малкият проблем :idea:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Удостоверение за тежести

Мнениеот ivanov_p » 25 Юни 2016, 10:12

Купили сте апартамент в сграда ново строителство, с изчерпано градоустройство. За какво ви е УТ за парцела? Теоретично може да възникне проблем между собственик и следващи кандидат такива, до строителя, но това ще е екзотика и последиците им ще попаднат в т.нар. институт "незаконно забогатяване".
Аз лично бих проверил дали продавача не е в производство по несъстоятелност.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Удостоверение за тежести

Мнениеот dani81 » 25 Юни 2016, 17:10

Не съм се сетила късно...Това вече е вадено когато изповядвахме сделката .... Сега ми трябва за банков кредит. Въпроса е как да си извадя такова .
dani81
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Юни 2016, 09:30


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron