начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Продажба на автомобил за скрап

Казуси за недвижими имоти


Продажба на автомобил за скрап

Мнениеот ensu » 16 Фев 2004, 12:17

Някой може ли да ми каже дали при продажба на автомобил за скрап, договорът трябва да се завери при нотариус? Благодаря на тези които ще ми отговорят.
ensu
 

Re: Продажба на автомобил за скрап

Мнениеот 14 » 16 Фев 2004, 14:36

Доколкото ми е известно ,автомобилът трябва да бъде бракуван по съответния ред чрез подаване на заявление до органите на КАТ и предаване на регистрационните номера ,за да можете да се разпоредите с него чрез предаването му за вторични суровини.До тук добре ,но таксата ,която ще ви вземат от КАТ за бракуване на автомобила е в размер някъде на 90 лв.След като автомобилът е бракуван ,можете да го продадете за скрап без да е необходимо някакъв писмен договор между вас и купувача ,още повече нотариано заверен.Все пак за ваша сигурност може да поискате някакъв документ ,удостоверяващ факта ,че сте го продали по този начин.
14
 

Re: Продажба на автомобил за скрап

Мнениеот ensu » 16 Фев 2004, 15:20

А не е ли възможно да продам автомобила на частно лице /примерно за части - без нотариална заверка/ , да си сваля рег.номера и да отида в кат и да искам да се отпише регистрация на автомобила?
ensu
 


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron