начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Предварително принудително отчуждаване на собственост ?

Казуси за недвижими имоти


Мнениеот ch3oh » 17 Авг 2008, 13:45

donna написа::D :D :D :D Това го казваш на пълен трезвеник ,любител на жълтата лимонада :P :mrgreen:

Поне ми остави надеждата, че знанията ти не се дължат на часовете по органимна химия.... :roll:
ch3oh
Активен потребител
 
Мнения: 1022
Регистриран на: 21 Ное 2007, 12:03

Мнениеот donna » 17 Авг 2008, 13:49

ch3oh написа:
donna написа::D :D :D :D Това го казваш на пълен трезвеник ,любител на жълтата лимонада :P :mrgreen:

Поне ми остави надеждата, че знанията ти не се дължат на часовете по органимна химия.... :roll:


:lol: Споко не са практически :wink:
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот ch3oh » 17 Авг 2008, 13:51

:D :D :D как оспамиме темата - чак Лютия може да завиди!!! :D :D :D
ch3oh
Активен потребител
 
Мнения: 1022
Регистриран на: 21 Ное 2007, 12:03

Мнениеот kostadin.iordanov » 17 Авг 2008, 14:11

donna написа:... Отчуждаването си е уредено в законите ...


Вие явно сте юрист и би трябвало да знаете, че принудителното отчуждаване на собственост се урежда преди всичко от Конституцията на Република България, която е определена като върховен закон и другите закони не могат да й противоречат. В тази връзка как бихте коментирала последната промяна на Чл. 27 (1) от Закона за общинската собственост ?
kostadin.iordanov
Потребител
 
Мнения: 646
Регистриран на: 20 Яну 2007, 14:59

Мнениеот ch3oh » 17 Авг 2008, 14:17

Лютий!
Този път се оказахте много прав! Само не очаквах, че чак с такава бързина да го потвърдят...
ch3oh
Активен потребител
 
Мнения: 1022
Регистриран на: 21 Ное 2007, 12:03

Мнениеот donna » 17 Авг 2008, 16:12

kostadin.iordanov написа:
donna написа:... Отчуждаването си е уредено в законите ...


Вие явно сте юрист и би трябвало да знаете, че принудителното отчуждаване на собственост се урежда преди всичко от Конституцията на Република България, която е определена като върховен закон и другите закони не могат да й противоречат. В тази връзка как бихте коментирала последната промяна на Чл. 27 (1) от Закона за общинската собственост ?


Аз знам ,че на 2 магарета сламата не можете да разделите ,а алчността тука е явна няма 3 дка ниви,нали знаете лаком з-к гладно с-и :twisted:

Настояваме за десет пъти по-голям размер на обезщетение от определения с Решение №816 от 24.11.2006 г. на Министерски съвет за 2'297 кв.м. площ от имот с кадастр.№28010 в землище Иваняне с ЕКАТТЕ 32216, и намираме определената на 31.07.2007 г. по хода на дело №12214/2006 парична гаранция за крайно недостатъчна да покрие пълната и непоправима вреда от изграждането на автомагистрала върху нашата собственост.

Извинявай тия ниви в кооперация ли са дадени или сеят чушки и домати /рентаат или реколтата тр. да са огромни :twisted: /,и кой луд би ги купил за нещо друго тр. да плаща доста солена сума за промяна на статута /не говоря за 2-3 хил.лв/.
Инъче цената на нивите ви на пазара е между 300 и 400 лв ...аферим :lol:
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот kalahan2008 » 17 Авг 2008, 17:20

donna написа:Инъче цената на нивите ви на пазара е между 300 и 400 лв ...аферим :lol:

Не е точно така, Иваняне е до Банкя и се води в границите на Столична община. Изобщо не може да става дума за 300-400 лв.
Цената, която са определили от ВАС, е горе-долу справедлива - да не повярваш...с такъв съдебен състав... :wink:
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4184
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот donna » 17 Авг 2008, 17:29

kalahan2008 написа:
donna написа:Инъче цената на нивите ви на пазара е между 300 и 400 лв ...аферим :lol:

Не е точно така, Иваняне е до Банкя и се води в границите на Столична община. Изобщо не може да става дума за 300-400 лв.
Цената, която са определили от ВАС, е горе-долу справедлива - да не повярваш...с такъв съдебен състав... :wink:


За пореден път не си в час , виж кво пише землище ,пазара на земеделските имоти мн. добре ги зная ,ще си покачи цената, ако е край важна пътна артетия ,но и 50 000 лв за има няма 3 дка .На такива ,ако има начин би следвало да не им се отчужда имота ,та да се опитат да го продат за 50 000лв :wink:
Още малко и в чертите на населеното място ще се окаже това землище :lol: Хората са алчни ,просто е ,ако бавят строителствто може да им падне някой лев отгоре :lol: Ми дайте им нивите да буренясват :D :D :D щото са свещенни :!:
Преди да пишеш нещо помисли или иди да пееш в хора с питащия , калахан да не би ти да си писал тая смешка жалба :wink: ,с която за пореде път някакв си ни занимава с ЦЕЛ да получи по-вече пари ,ако си му длъжен заповядай ,не тук ,че за поред път се държиш с колеги като марсиянец ,предния път един простак заради теб наруга една колежка ,а сега си затвори устата и не се меси по-вече-ЯСНА ЛИ СЪМ!

Отивам да си продам нивите /черноземни,категорията ти е ясна / в Южна Добруджа,че има и такива край първокласен път ,има и крой града и ни в клин ни в ръкав едо се е наместила в чертите на града за по 20 хил.лв декара .
Надаването започва :lol:
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот kostadin.iordanov » 17 Авг 2008, 17:52

'donna', защо най-напред не проверихте напр. в imot.bg за да видите кой в района продава земя за 10 евро на квадратен метър? Доколкото ми е известно в случая става въпрос и за имот до частен и поддържан спортно-риболовен язовир.. Но въпросът в крайна сметка е за предварителното принудително отчуждаване на собственост и сега последно промяната на Чл. 27 (1) от ЗОС (?).
kostadin.iordanov
Потребител
 
Мнения: 646
Регистриран на: 20 Яну 2007, 14:59

Мнениеот kalahan2008 » 17 Авг 2008, 18:12

donna написа:Преди да пишеш нещо помисли или иди да пееш в хора с питащия , калахан да не би ти да си писал тая смешка жалба :wink: ,с която за пореде път някакв си ни занимава с ЦЕЛ да получи по-вече пари ,ако си му длъжен заповядай ,не тук ,че за поред път се държиш с колеги като марсиянец ,предния път един простак заради теб наруга една колежка ,а сега си затвори устата и не се меси по-вече-ЯСНА ЛИ СЪМ!

За коя колежка става дума, че я са били наругали заради мен? :shock: Приказваш глупости.
А за цените на имотите - нека да не спорим, че Иваняне е в моя район, а не в твоя :wink:
Абе...що не си гледаш работата :D
п.п. Не съм писал тази жалба, дишай спокойно.
А отношението си към господина с казуса съм го показвал вече...и то съвсем не е такова, каквото се опитваш да ми припишеш
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4184
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот donna » 17 Авг 2008, 19:06

Незнаех ,че истината е да приказваш глупости ,много взе да си позволяваш

http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t ... 8%E4%ED%EE

О не знаех ,че си имаш твой собствен район ,поредната изцепка!

А на Костандин Иванов ще му кажа да си търси други балами ,да обясняват как да изклинчи по-вече пари.

КОНСТИТУЦИЯ на Република България


Чл. 17. (1) Правото на собственост и на наследяване се гарантира и защитава от закона.

(2) Собствеността е частна и публична.


(3) Частната собственост е неприкосновена.


(4) Режимът на обектите на държавната и общинската собственост се определя със закон.


(5) Принудително отчуждаване на собственост за държавни и общински нужди може да става само въз основа на закон при условие, че тези нужди не могат да бъдат задоволени по друг начин и след предварително и равностойно обезщетение
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот kostadin.iordanov » 17 Авг 2008, 19:53

donna написа:... КОНСТИТУЦИЯ на Република България

Чл. 17. ... (3) Частната собственост е неприкосновена.
...
(5) Принудително отчуждаване на собственост за държавни и общински нужди може да става само въз основа на закон при условие, че тези нужди не могат да бъдат задоволени по друг начин и след предварително и равностойно обезщетение


Нали за това става въпрос. Как може, против волята на законните собственици, държавата законосъобразно да предприема използването на частна собственост, за която все още не е изплатила обезщетение и която съответно не се смята за отчуждена? Как може частна собственост, която все още не се смята за отчуждена, да бъде третирана 'отчуждена' и в съответните актове на Върховния административен съд?
Последна промяна kostadin.iordanov на 17 Авг 2008, 20:01, променена общо 3 пъти
kostadin.iordanov
Потребител
 
Мнения: 646
Регистриран на: 20 Яну 2007, 14:59

Мнениеот kalahan2008 » 17 Авг 2008, 19:53

donna написа:Незнаех ,че истината е да приказваш глупости ,много взе да си позволяваш

http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t ... 8%E4%ED%EE

О не знаех ,че си имаш твой собствен район ,поредната изцепка!


В темата, която си посочила, има само едно мое мнение, и то е насочено срещу нашия общ "любимец" - Лютия. Не знаех, че е жена :lol: Още повече ме учудва, че го защитаваш...но на този свят чудесата нямат край :D
А че имам район на действие - прочети ЗЧСИ...може и да си промениш мнението :wink:

п.п. Donna, явно в онази тема си си помислила, че съм казал нещо срещу Бебитор или Melly...аз с тях нямам противоречия, за разлика от Mister Лютман те никога не са ме обиждали и аз се старая да не ги засягам.
Само че си пропуснала да забележиш чие мнение съм цитирал и че съм му говорил на "Вие" (щот' много Лют става, когато някой му говори на "Ти" :lol:) Може би просто не си видяла, че буквата "в" в думата "Вие" е главна :lol: И само това си чакала - ядосала си ми се преди това на нещо (вероятно заради темата за ДИГ- сакън, да не ти противоречи човек :wink: )
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4184
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот donna » 18 Авг 2008, 12:40

kalahan2008 написа:
donna написа:Незнаех ,че истината е да приказваш глупости ,много взе да си позволяваш

http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t ... 8%E4%ED%EE

О не знаех ,че си имаш твой собствен район ,поредната изцепка!


В темата, която си посочила, има само едно мое мнение, и то е насочено срещу нашия общ "любимец" - Лютия. Не знаех, че е жена :lol: Още повече ме учудва, че го защитаваш...но на този свят чудесата нямат край :D
А че имам район на действие - прочети ЗЧСИ...може и да си промениш мнението :wink:

п.п. Donna, явно в онази тема си си помислила, че съм казал нещо срещу Бебитор или Melly...аз с тях нямам противоречия, за разлика от Mister Лютман те никога не са ме обиждали и аз се старая да не ги засягам.
Само че си пропуснала да забележиш чие мнение съм цитирал и че съм му говорил на "Вие" (щот' много Лют става, когато някой му говори на "Ти" :lol:) Може би просто не си видяла, че буквата "в" в думата "Вие" е главна :lol: И само това си чакала - ядосала си ми се преди това на нещо (вероятно заради темата за ДИГ- сакън, да не ти противоречи човек :wink: )


Не е срещу лютия ,а среще тебе калахан ,ти изтри на Бебитор мненията ,с мен се разправя на скайп или да вадя инфото от скайпа . ,а може би и темата,по която си ни изтрил мненията/само не мога да разбера защо изтри и темата ,може би щото се изложи тотално там , излагането не ти е за сефте целия форум го знае/ .
И понеже си ги изтрил се правиш на дръж ми шапката .Такива като тебе ги ненавиждам ,а нали знаеш какво е да ми попаднеш в периметъра, да не стане така да не ми се появяваш из форума.

Допълвам : единственото за което си прав ,че те съм те объркала с хаспу /колежката ми се обади /,за което съжелявам ,но маниера ти е абсолютно същия така ,че не съжелявам ни най малко че те насолих дано разбереш какви си ги свършил.
Последна промяна donna на 18 Авг 2008, 17:47, променена общо 1 път
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот kostadin.iordanov » 18 Авг 2008, 13:54

lord_k написа:Изобщо не става вмъпрос за това ! ...


Напротив, точно за това става въпрос, но явно и доста мнения от тази тема са били изтрити, без да е ясно от кого, защо и на какво основание. А отново повдигнах темата, тъй като съгласно промените на ЗОС сега вече не само централната, но и местната власт ще може да отчуждава частна собственост без п р е д в а р и т е л н о обезщетение, което е противоконституционно.
kostadin.iordanov
Потребител
 
Мнения: 646
Регистриран на: 20 Яну 2007, 14:59

Мнениеот donna » 18 Авг 2008, 15:23

kostadin.iordanov написа:
lord_k написа:Изобщо не става вмъпрос за това ! ...


Напротив, точно за това става въпрос, но явно и доста мнения от тази тема са били изтрити, без да е ясно от кого, защо и на какво основание. А отново повдигнах темата, тъй като съгласно промените на ЗОС сега вече не само централната, но и местната власт ще може да отчуждава частна собственост без п р е д в а р и т е л н о обезщетение, което е противоконституционно.


Аз на тебе май ти казах за лакомия З и за гладното С !
НЯМА НИЩО ПРОТИВОКОНСТИТУЦИОННО ПРОЧЕТИ СИ КОНСТИТУЦИЯТА И СТИГА С ТИЯ ПАРИ НИКОЙ НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВА ОТ ВАС ,НАПЪЛНИХТЕ ФОРУМА С ПРОСТОТИИТЕ СИ !
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот kalahan2008 » 18 Авг 2008, 19:02

donna написа:....

Ееее, това вече е прекалено :evil:
Както е широко известно на аудиторията, аз изобщо нито съм модератор, нито съм искал някога да бъда такъв :evil:
Кажи най-сетне кога с нещо съм казал нещо срещу теб и да приключваме тази глупава свада :evil:
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4184
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот donna » 18 Авг 2008, 19:08

Върни де в темата и разбери сам!
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот kalahan2008 » 18 Авг 2008, 19:58

donna написа:Върни де в темата и разбери сам!

Както ти казах - гледай си работата :evil:
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4184
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот donna » 18 Авг 2008, 20:07

kalahan2008 написа:
donna написа:Върни де в темата и разбери сам!

Както ти казах - гледай си работата :evil:


Аз моята си я гледам ,но на такива като тебе никакви дето се мислят за голямата работа ще им кажа ,че не струват и 5 стотинки!
Вчерашно ...липсват ти както първите години ,знанията и още много други неща с две думи за никъде не си ...вервай ми!
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

ПредишнаСледваща

Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron