начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

обратен документ-какво предствалява

Казуси за недвижими имоти


обратен документ-какво предствалява

Мнениеот милица » 17 Юни 2004, 17:19

дължат ми голяма сума пари
разбрахме се с длъжниците ми да ми прехвърлят собствения си апартамент докато ми издължат тази сума а после отново да си го получат.
техния адвокат ми каза че трябва да им напиша документ в който става ясно че те всъщност не ми го продават и т.н. к
ак обаче те като имат такъв документ ще се задължат да ми върнат тази сума.
Ако някой може де ми даде идея как да си защитя правата ще бъда благодарна
апартамента е с 3 ипотеки-ако това има значение
милица
 

Re: обратен документ-какво предствалява

Мнениеот si_di » 17 Юни 2004, 18:23

Прехвърлянето на имот с уговорка за абортно изкупуване е т.нар. фидуциарна сделка и е нищожен между физически лица, съгласно ЗЗД. Обратния документ в случай също не ви върши работа. По принцип това е документ без специална форма, който съдържа клаузите на действителната сделка, между страните, която е прикрита от някяква друга, която е достояние на третите лица. Най - често срещаният пример е при продажбата на недвижим имот в нотариалния акт се пише за цена данъчната оценка, за да се спести от таксите, а в същото време страните подписват една разписка или декларация, че истинската цена е ........, а не тази посочена в акта.
Фактът, че върхи имота има три ипотеки сериозно застрашава вашите права. Ако го купите го купувате с тежестите. В случай, че някой от ипотекарните кредитори насочи изпълнение срещу този имот той се ползва с правото на предпочитателно удовлетворение от цената му, независимо кой е собственик в момента на изпълнението.
Най-добрият вариант за вас ще бъде те да го продадат на някой друг и да ви платят. защото след като върху него има три ипотеки най-вероято има и три кредита и следователно сте четврътия кредитор, който чака от тях средства. По добре е ако имате зопдисан от тях запис на заповед направо да си вадите изпълнителен лист и въз основа на него изпълинетлно производство.
si_di
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 15 Май 2004, 13:15

Re: обратен документ-какво предствалява

Мнениеот ipon » 17 Юни 2004, 18:56

нека този адвокат/ако наистина е адвокат/да Ви обясни каква е тази продажба,ко
ято фактически не е продажба?
ipon
Потребител
 
Мнения: 279
Регистриран на: 14 Сеп 2003, 10:20

Re: обратен документ-какво предствалява

Мнениеот ipon » 17 Юни 2004, 21:17

ипотеките указват,на това,че в случая сте жертва на измамници.
ipon
Потребител
 
Мнения: 279
Регистриран на: 14 Сеп 2003, 10:20

Re: обратен документ-какво предствалява

Мнениеот яstavrev » 17 Юни 2004, 22:07

Точно така.На практика обратното писмо ще улесни до голяма степен длъжниците при един бъдещ иск за прогласяване на нищожността на продажбата.Ех,какви адвокати има само.
яstavrev
 


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта


cron