начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Върпос намалени отстояния

Казуси за недвижими имоти


Върпос намалени отстояния

Мнениеот venimoda » 09 Дек 2022, 16:27

Здравейте,
имам интерес за закупуването на сграда с разрешително от 90 години, която не е завършена(няма покрив и поради тази причина няма акт 14). Не подлежи на търпим строеж, защото има вадено разрешително през 90г.
И така при строежа са взети намалени отстояния и няма 3м. Съответно главната архитектка не може да го измисли как да се завърши сградата законно от новозакупил собственик. Декларации за намалено отстояние от съседите казва, че няма да помогнат, тъй като съседния имот е на общината, но тя е дала(отново през 90те) отстъпено право на строеж, който не е завършен и съотвено хората нямат документите за него. Въпросът ми е някой сблъсквал ли се е с такъв казус? Как сте узаконили намалените отстояния под 3м? Може ли да се завърши законно такава сграда съотвенто с ново разрешително и нов проект, тъй като стария архитект е починал.
venimoda
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 09 Дек 2022, 16:22

Re: Върпос намалени отстояния

Мнениеот hristev » 09 Дек 2022, 17:55

Ако архитектът е главен на малка и слабонаселена община, с малко гражданскио оборот, тогава и възложете цялата работа - по разрешителни и проектиране и прочие. Питайте я към кой адвокат да Ви насочи, че тя да работи с него. Питайте я колко пари ще струва. Платете си. Не се хвалете наляво и надясно, даже хич нищо на никой не казвайте. Ще станат нещата.

Ако архитектът е главен на голяма община или областен център, а вашият недовършен строеж (почти съм сигурен), който не сте купил (не съм сигурен) е малък, тогава едва ли може някой да Ви помогне.
hristev
Потребител
 
Мнения: 371
Регистриран на: 14 Юни 2022, 10:07

Re: Върпос намалени отстояния

Мнениеот kalahan2008 » 10 Дек 2022, 01:30

§ 16. (2) Незаконни строежи, започнати в периода 8 април 1987 г. - 30 юни 1998 г., но неузаконени до влизането в сила на този закон, не се премахват, ако са били допустими по действащите подробни градоустройствени планове и по правилата и нормативите, действали по време на извършването им или съгласно този закон, и ако са декларирани от собствениците им пред одобряващите органи до 31 декември 1998 г.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron