начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Развод с германец и издръжка

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Развод с германец и издръжка

Мнениеот Стойчо Стойчев » 07 Ное 2002, 18:35

Една моя служителка има брак с чужденец / Гражданин на Германия/. Съпруга и след демократичните промени у нас и обединението на Германия се прибира там и до сега няма никакъв финансов ангажимент към децата. Тя е подала молба за развод и Министерство на правосъдието служебно му издирват адреса в Германия, за да го призоват. Това ще е дълга и тромава процедура. Помощите, които получава в България са нищожни. Елементарната логика е, че те като германски граждани би следвало да получават помощи и от Германия.
Прав ли съм и какъв е реда?
Стойчо Стойчев
 

Re: Кажете ми какво да правя?

Мнениеот bgjurist » 08 Ное 2002, 18:44

Казусът наистина е тромав и сложен. Възможни са различни начини за разрешаването му. При всички случаи, обаче, ще трябва да има участието на наш и на техен съд, на нашите и на техните Министерства на правосъдията и Министерства на външните работи. Основно, се очертават две хипотези:
1/ Делото да се гледа в техен съд; или
2/ Делото да се гледа от наш съд.
При всички случаи, обаче, ще ви бъде необходимо голям запас от търпение и, разбира се, родово-определените движими вещи "пари", чийто род никога не погива. Ще е необходим и преводач.
Желая ви успех. Не желая да съм пророк, но това дело го виждам решено минимум след около година-година и половина.
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: Кажете ми какво да правя?

Мнениеот Стойчо Стойчев » 08 Ное 2002, 20:18

Моля ви помогнете.
Стойчо Стойчев
 

Re: Кажете ми какво да правя?

Мнениеот bgjurist » 09 Ное 2002, 13:37

Бих желал да се видим със служителката ви, защото ще имам доста въпроси. Не бих могъл предварително да се ангажирам с каквото и да е мнение, преди да разполагам с по-подробно мнение. Устната консултация ще й струва 10 лева, а писмената - 20 лева. Ако желаете, ми позвънете на 098 369 482 (Желев), за да уговорим среща.
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron