начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

iskam razvod, sapruga mi jivee s druga v 4ujbina

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


iskam razvod, sapruga mi jivee s druga v 4ujbina

Мнениеот mai » 08 Яну 2003, 15:14

sapruga mi e v 4ujbina ot 2 godini, jivee s druga jena, po kakav na4in moga nai-lesno da polu4a razvod pri polojenie 4e toi ne se vrashta tuk.
mai
 

Re: iskam razvod, sapruga mi jivee s druga v 4ujbina

Мнениеот Велин » 08 Яну 2003, 18:00

Моя случай беше същия.Първо си наемете адвокат.Подавате молба за развод,като същевременно ще трябва да си изкарате документ за последната адресна регистрация на съпруга ви.Ако работите си вземете от работата доходите за последните 6 месеца.Съпруга ви ще го потърсят на адреса на който живеете,но понеже той вече не живее там,ще върнете призовката с тези думи.Преди това ще ви насрочат дата,на която делото ще се отложи за да изпрате документа за адреса.На второто дело,което пак ще се отложи ще го привикат чрез държавен вестник.На третото ще му назначат служебен адвокат,а вече на четвъртото би трябвало ако няма усложнения всичко да е във ваша полза по негова вина.Намерете си и двама свидетели,които да потвърдят,че го няма за това време и че не се грижи за вас.Ако ви интересува още нещо пишете ми на :velin72@mail.bgПожелавам ви успех.
Велин
 

Re: iskam razvod, sapruga mi jivee s druga v 4ujbina

Мнениеот milena ahmakova » 08 Яну 2003, 18:06

U-ma G-go,
Rasvoda vi ste stane kato podadete iskova molba sa rasvod po cl.99 al.1 ot Semeinia kodeks,v kojato posocite trite si imena,tocen adres i EGN,sastite nesta posocete sa sapruga si,poslednia adres na koito e regitriran v Balgaria.Tasi informacia ste polucite kato savedete iskovata molba ,vsemete sadebno udostoverenie ot sada po deloto i s tova u-nie ste vsemete drugo udostoverenie ot policiata ili obstinata,koi e poslednia isvesten adres na sapruga vi u nas.Udostoverenieto se prilaga po deloto i sada go prisovava na tosi adres.Ako sastia ne poluci prisovkata,sastoto e v cugbina,sada ste go prisove cres dargaven vestnik i ste mu nasnaci procesualen predstavitel.V iskovata molba trjabva da posocite kakvi sa bracnite provinenia na sapruga vi i da namerite svideteli koito da podkrepjat vasite tvardenia v sada.Sada sled kato gi raspita i vseme stanovistata na stranite ste se proisnese s resenie.Trjabva da se resi vaprosa na kogo ste se predostavi semeinoto vi giliste,kato moge vie da pretendirate sa tova.Ako imate deca ste trjabva da se predostavjat roditelskite prava na vas stom gi pretendirate.Savetvam vi da si vsemete advokat.

Milena Ahmakova
milena ahmakova
 

Re: iskam razvod, sapruga mi jivee s druga v 4ujbina

Мнениеот Велин » 08 Яну 2003, 21:47

Искам само да допълна,че ще трябва да се въоражите с голямо търпение,защото процедурата по развода ви ще продължи най-малко 5 месеца.Но това не е повод да се отчайвате.Просто не губете време, наемете си адвокат и подайте молба за развод.Аз преминах по тази процедура преди 6 месеца.
Велин
 


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron