начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Теглене от сметка на починало лице

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Теглене от сметка на починало лице

Мнениеот stelli_777 » 05 Дек 2021, 21:39

Здравейте,имам следния въпрос:
Майка ми почива ,но приятеля й съжителствал с нея тегли след смъртта й от банкомата с нейната карта и как да подадам сигнал по-бързо ,за да може полицията да вземе записите?Колко време се пазят записите от камерите ?Минали са повече от 10 дни.
Благодаря
stelli_777
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 29 Дек 2010, 22:14

Re: Теглене от сметка на починало лице

Мнениеот guest1 » 06 Дек 2021, 01:10

Съболезнования!!!

Когато някой почине - с издаването на смъртния акт, се анулира личната карта и се уведомяват служебно всички институции. Включително и банките. Сметките на лицето се замразяват, както и картите към тях.
След това, в присъствието на всички наследници, фигуриращи в УН - се отблокирват и закриват. Наличните пари се изплащат на наследниците. Същите могат да присъстват лично или да бъдат представлявани от пълномощник.

На въпроса - „Колко време се пазят записите“, трябва да отговори конкретната банка. Но щом тегленето е станало след записания в акта „час на смъртта“ - би трябвало да проявят активност. Най-малкото.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Теглене от сметка на починало лице

Мнениеот nikodim77 » 06 Дек 2021, 02:13

Здравейте,
Не обръщайте внимание на написаното от guest1, който продължава да посрамва този форум.
( и вече втори месец се крие като мишок от връчване на книжа…, но пък не е чел достатъчно и не знае за чл. 47 от ГПК). Освен това подобна тема има във форума, където е разискван подобен въпрос: viewtopic.php?t=68309 и независимо, че там е разяснено, то форумният трол продължава да си твърди неговите небивалици, че банката ще бъде уведомен служебно...!
Записите се съхраняват един месец, и Ви съветвам да не отлагате, а да се обърнете както към банката, така и към прокуратурата…, - най- добре към адвокат.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Теглене от сметка на починало лице

Мнениеот kpts_ » 06 Дек 2021, 17:06

Напишете жалба в Полицията, но по-скоро.
Записите банките ги пазят различно време, ако изобщо има такива във вашия случай.

ПС: Възможно ли ще е модераторите да предприемат мерки срещу изясняването на лични отношения на коментиращи в темите. :?: И то все от едни и същи коментатори. :evil:
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: Теглене от сметка на починало лице

Мнениеот ivan_lawyer » 06 Дек 2021, 20:46

Намерете по-скоро адвокат или се свържете с мен - аз съм "тесен" специалист, но има и други колеги тук.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron