начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Вдовица без деца

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Вдовица без деца

Мнениеот violetahristova » 27 Май 2021, 15:13

Уважаеми юристи
Много дълго четох правила за наследяване, различни теми във вашия форум, но така и не успях да си отговоря на въпроса, който ме вълнува.
Нямам деца от брака със съпруга ми. Имам брат, който също почина и остави наследник един син, мой племенник. Мъжът ми имаше брат, който също е починали и е оставил наследник дъщеря. Аз имам апартамент, завещан ми от баща ми след смъртта на мъжа ми. Въпросът ми е, кой ще бъде мой наследник след смъртта ми - само племенникът ми, или той, заедно с племенницата на мъжа ми? Искам този апартамент да остане за племенника ми, защото той е наследство от неговите баба и дядо.
Извинявайте, ако е разискван вече такъв въпрос, но аз не успях да го намеря и ви благодаря предварително за отговора.
violetahristova
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Май 2021, 19:23

Re: Вдовица без деца

Мнениеот ykovachev » 27 Май 2021, 15:50

Здравейте!
Със смъртта на съпруга Ви бракът Ви с него е прекратен. Съответно няма как негови роднини да наследяват повече от Вас като наследници по закон. Те просто не са такива.
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Вдовица без деца

Мнениеот violetahristova » 27 Май 2021, 16:08

Много ви благодаря
violetahristova
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Май 2021, 19:23


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron