начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Жалба за насилие упражнено от възрастен срещу дете

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Жалба за насилие упражнено от възрастен срещу дете

Мнениеот georgi_123 » 24 Май 2021, 17:07

Случая е следния- 8 годишния ми син е оставен само в парка от майка си за 30 минути. Играе си с приятелите си, но няма друг възрастен около тях. Както се люля на люлката удря по невнимание 2 годишно дете. Бащата на детето го привика и агресивно започва да го обижда- майка ти е такава, ще те смачкам и т.н.

Искам да подам жалба за вербално насилие срещу детето ми, но ме притеснява фактът, че е оставен сам- по закон нямаме право да го оставяме сам на тази възраст, но това е практика и при много други деца в квартала ни (а и не само там). Също срещнах на друго място, че деца от 7 до 10 години могат да бъдат оставяни сами до 30 минути, какъвто е и нашия случай. Какви могат да бъдат последствията за нас от този факт ако пристъпим към действия? Благодаря предварително.
georgi_123
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Май 2017, 15:41

Re: Жалба за насилие упражнено от възрастен срещу дете

Мнениеот berto » 24 Май 2021, 19:20

Според мен няма какво да направите. Първо, защото няма такова нещо като вербална агресия за жалост в закона (евентуално си мисля, че може да заведете дело за обида) но като чета, че сте оставили детето само за половин час, резултатът ми се струва да не е ясен отначало и не бих могъл да Ви дам съвет.

Това, че деца могат да бъдат оставяни сами до 30 минути не знам за такова нещо и мисля, че няма (вижте Закона за закрила на детето за всеки случай).

Интересно ще е ако е дело за обида, защото престъплението обида е от частен характер и ще трябва сами да пишете срещу въпросния баща на другото дете, при което трябва да знаете трите му имена и адрес. Въпросът е дали съдът би отсъдил в полза на детето Ви, защото там то е потърпевш и доколкото разбирам от разказа Ви, единствен свидетел. Имайки предвид, че законите в България се прилагат спрямо всички, би трябвало да се даде ход на такова дело, но резултатът може би ще е да остави иска без уважение поради липса на доказателства, защото строго погледнато детето наистина е потърпевш и други свидетели изглежда, че няма. Питайте и в близкото РПУ за детска педагогическа стая (ДПС), макар че ДПС се прилага за МАЛОЛЕТНИ ЗАКОНОНАРУШИТЕЛИ, а не за пострадали, ако могат да поговорят със сина Ви, говорете с дежурния там, ако не Ви харесва какво Ви казва, потърсете адвокат.
berto
Потребител
 
Мнения: 314
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: Жалба за насилие упражнено от възрастен срещу дете

Мнениеот georgi_123 » 24 Май 2021, 20:20

Имало е директна заплаха, точните думи "ще ти откъсна главата". Придружена с крещене и обиди по адрес на майка му. Не мисля, че е маловажен случая, ще се консултираме в районното, надявам се да имаме някакви опции. Иначе е най-лесно да ида и да му набия канчето на онзи, но все пак да се надяваме, че има закони, които могат да защитят сина ми в тази ситуация.
georgi_123
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Май 2017, 15:41


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron