начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Прехвърляне на апартамент/кола - след развод

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Прехвърляне на апартамент/кола - след развод

Мнениеот tu6an » 25 Фев 2021, 12:05

Здравейте,
имаме развод по взаймно съгласие,но не сме в добри отношения след развода.
Имаме семеен апартамент,който беше ремонтиран от сина ни.
Аз искам да му го прехвърлим на него,но съпруга ми не е съгласен.
Въпроса ми е дали аз мога да му прехвърля само мойта част?
И дали може да има проблеми със съпруга ми след време?

Имам още едно питане:
Имаме кола, която не е в движение и не е спряна от регистрация в КАТ.
От 2 години не е плащал данък/защото колата стои при него и не е в движение/
На талона и в данъчното е регистрирана на мое име.От там на мен са се натрупали
задължения и аз искам да я бракува,но той не е съгласен.Бях му направила пълномощно
но отказва да я бракува.
Аз дори предложих да платя данацъти за моя сметка.Той само да отиде да я бракува в КАТ.
Но нищо не прави и не се съгласява и не иска да разговаря с мен.
Какво мога аз да предприема,за да се спре колата?

Благодаря!
tu6an
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 24 Юни 2009, 00:46
Местоположение: Хасково

Re: Прехвърляне на апартамент/кола - след развод

Мнениеот ykovachev » 25 Фев 2021, 14:32

Ще се спра на първия въпрос.
Да, можете да прехвърлите вашата идеална част. Проблеми можете да имате с настоящ съпруг и то по повод на евентуално наследяване, ако прехвърлянето е безвъзмездно, но бивш съпруг не виждам как да създаде какъвто и да било проблем.
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Прехвърляне на апартамент/кола - след развод

Мнениеот tu6an » 25 Фев 2021, 15:46

Безвъзмездно ако се прехвърли чрез дарение или
покупко продажба няма да има проблеми?
tu6an
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 24 Юни 2009, 00:46
Местоположение: Хасково

Re: Прехвърляне на апартамент/кола - след развод

Мнениеот Kogato » 25 Фев 2021, 20:52

И в двата случая няма да имате преблеми с бившия съпруг.
Ако се опасявате от проблем с евентуален настоящ съпруг, по-добре е да прехвърлите чрез продажба (плащане по банков път, пък като си изтеглите сумата, може да я върнете или да я правите каквото си прецените).
Колкото до автомобила, Вие също можете да поискате спиране на автомобила от движение. Без значение е, че бившият Ви съпруг има пълномощно, Вие не губите правата си върху автомобила.
За съжаление, в КАТ ще поискат табелите с регистрационните номера (преден и заден номер). Обмислете как да ги получите. :wink:
Kogato
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 22 Май 2008, 11:23

Re: Прехвърляне на апартамент/кола - след развод

Мнениеот jhoro » 25 Фев 2021, 21:05

Здравейте!
За съсобствения апартамент - защо забравяте:
Чл. 33. Съсобственикът може да продаде своята част от недвижимия имот на трето лице само след като представи пред нотариуса писмени доказателства, че е предложил на другите съсобственици да купят тази част при същите условия и декларира писмено пред него, че никой от тях не е приел това предложение.
Ако декларацията по предходната алинея е неистинска или ако третото лице купи частта на съсобственика при условия, уговорени привидно във вреда на останалите съсобственици, заинтересованият съсобственик може да изкупи тази част при действително уговорените условия. Искът трябва да се предяви в двумесечен срок от продажбата.
Ако съсобственикът не плати дължимата поради изкупуването сума в месечен срок от влизането на решението в сила, това решение се счита обезсилено по право.

Колкото до автомобила - независимо какво пише в талона, същия може да е, а може да не е част от бившата СИО. Не , че в КАТ държат много на тези неща.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron