начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Първа и трета седмица от месеца

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Първа и трета седмица от месеца

Мнениеот lyubka_83 » 18 Фев 2021, 16:00

Здравейте.
Има решение за развод от Януари 2020 година, право на взимане на детето от бащата са всяка първа и трета седмица събота и неделя от месеца от 8:00 часа до 18:00 часа в неделя и 20 дни през лятото когато майката не е в платен отпуск.
Въпросът ми как точно трябва да се тълкуват първа и трета седмица от месеца, като има месеци и с пета седмица и първите дати/ 1 и 2/ се падат събота и неделя?
Благодаря
lyubka_83
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Фев 2021, 15:45

Re: Първа и трета седмица от месеца

Мнениеот katerinakuch » 23 Фев 2021, 13:58

Въпросът ми как точно трябва да се тълкуват първа и трета седмица от месеца, като има месеци и с пета седмица и първите дати/ 1 и 2/ се падат събота и неделя? - според календара на съответния месец
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Първа и трета седмица от месеца

Мнениеот portokal » 23 Фев 2021, 15:03

E ми в месеците с пет съботи и недели пак срещите ще са само две.
Според мен, ако събота е първи, първата седмица е първа и втора дата; ако неделя е първи - седма и осма. Първият цял уикенд, тоест. Ако това питате. Не мога да твърдя, че всички го разбират като мен, според мен е така.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Първа и трета седмица от месеца

Мнениеот jhoro » 23 Фев 2021, 22:23

lyubka_83 написа:Въпросът ми как точно трябва да се тълкуват първа и трета седмица от месеца, като има месеци и с пета седмица и първите дати/ 1 и 2/ се падат събота и неделя?

Просто е, но … трябва и мисленето да е „просто” - демек, практично!
Ако се гледат само седмици (не - месеци) получава се: една седмица при единия родител, една - при другия!
Защо изобщо се говори за месеци???
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Първа и трета седмица от месеца

Мнениеот nikodim77 » 23 Фев 2021, 23:19

Здравейте,

Защо изобщо се говори за месеци???

В правото няма „ако” и „гледане” на месеци и седмици, ама избирателно! Онагледено е и в чл. 60 от ГПК. В съдебния акт е посочено „всяка първа и трета седмица”, значи, дали месецът ще е с 4, 5 или 100 седмици, то броят се първата и третата. portokal го е казала!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 34 госта


cron