начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Отказ от наследство

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отказ от наследство

Мнениеот kamaro212121 » 11 Яну 2021, 14:15

Здравейте!
Имам два въпроса.
След смъртта на дядо ми който притежаваше един брой МПС. Той има двама наследника майка ми и вуйчо ми. Но поради дългове на дядо ми към Топлофикация вуйчо ми се отказа от наследство./по негови думи се е отказал/.
В такъв случай кой е законния притежател на въпросното МПС?
Как да се приеме в наследство от майка ми/какъв е реда на документите? /.
Понеже те не си говорят как да разберем дали наистина се е отказал от наследство. И къде се пита?
Благидаря за отговорите и хубав ден!
kamaro212121
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Яну 2021, 14:01

Re: Отказ от наследство

Мнениеот jhoro » 11 Яну 2021, 14:32

Здравейте!
Отговорите са в Закона за наследството
Чл. 49. (1) Приемането може да стане с писмено заявление до районния съдия, в района на който е открито наследството; в този случай приемането се вписва в особена за това книга.
Чл. 52. Отказът от наследството става по реда, указан в чл. 49, ал. 1; той се вписва по същия ред.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Отказ от наследство

Мнениеот ilian_todorov » 11 Яну 2021, 15:24

kamaro212121 написа:Здравейте!
Имам два въпроса.
След смъртта на дядо ми който притежаваше един брой МПС. Той има двама наследника майка ми и вуйчо ми. Но поради дългове на дядо ми към Топлофикация вуйчо ми се отказа от наследство./по негови думи се е отказал/.
В такъв случай кой е законния притежател на въпросното МПС?
Как да се приеме в наследство от майка ми/какъв е реда на документите? /.
Понеже те не си говорят как да разберем дали наистина се е отказал от наследство. И къде се пита?
Благидаря за отговорите и хубав ден!

Майка Ви е собственик на МПС. Със здраве да си го кара! Доказва собствеността чрез Уд-ние за наследници и Удостоверението за отказ от наследство на вуйчо Ви. Вади го от РС. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Отказ от наследство

Мнениеот propensity » 11 Яну 2021, 20:49

След отказа на вуйчо ви, вашата майка ще наследи освен автомобила изцяло, така и всички пасиви, т.е. дългове на дядо ви като майка ви ще отговаря с личното си имущество за същите.

Проверете дали дълговете не се повече от стойността на колата. След като вашият вуйчо се е отказал, по-вероятно е да търсите същия вариант.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Отказ от наследство

Мнениеот jhoro » 11 Яну 2021, 21:15

propensity написа:След отказа на вуйчо ви, вашата майка ще наследи освен автомобила изцяло, така и всички пасиви, т.е. дългове на дядо ви като майка ви ще отговаря с личното си имущество за същите.

Проверете дали дълговете не се повече от стойността на колата. След като вашият вуйчо се е отказал, по-вероятно е да търсите същия вариант.

Понеже няма опция за „Харесване“, да си кажа - напълно подкрепям!!!

Трябва много добре да се претегли, стига да няма „действия, които несъмнено предполагат намерение, за приемане на наследството“!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron