начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Прехвърляне на мпс след развод

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Прехвърляне на мпс след развод

Мнениеот k_dimitrovv » 29 Сеп 2020, 13:20

Здравейте,

МПС е закупено по време на брака. Разведен съм от около 3 години. При развода в решението на съда е вписано, че цитирам: "Съпрузите заявяват, че придобитите по време на брака движими вещи са поделили извънсъдебно помежду си и не си дължат уравнение на дяловете".
Сега искам да продам колата - необходим ли ми е подпис пред нотариус от бившата ми съпруга или е достатъчно да приложа решението на съда за развода?
k_dimitrovv
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Яну 2011, 15:52

Re: Прехвърляне на мпс след развод

Мнениеот jhoro » 29 Сеп 2020, 15:00

Здравейте.
Какво пише в талоните на автомобила - кой е собственик?
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Прехвърляне на мпс след развод

Мнениеот k_dimitrovv » 29 Сеп 2020, 15:08

jhoro написа:Здравейте.
Какво пише в талоните на автомобила - кой е собственик?


В талоните пише, че собственик съм аз.
k_dimitrovv
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Яну 2011, 15:52

Re: Прехвърляне на мпс след развод

Мнениеот jhoro » 29 Сеп 2020, 16:33

k_dimitrovv написа:В талоните пише, че собственик съм аз.

И какъв е проблема?
Продавайте спокойно - вече сте разведени и тя е „бившата”!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Прехвърляне на мпс след развод

Мнениеот propensity » 29 Сеп 2020, 17:53

jhoro написа:
k_dimitrovv написа:В талоните пише, че собственик съм аз.

И какъв е проблемЪТ?


Проблемът, е че си куха лейка.

Ако в съдебното решение не е упоменат и автомобилът, подпис от бившата ви съпруга в случая, е нужен. пред нотариус.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Прехвърляне на мпс след развод

Мнениеот Melly » 29 Сеп 2020, 22:46

propensity написа:
jhoro написа:
k_dimitrovv написа:В талоните пише, че собственик съм аз.

И какъв е проблемЪТ?


Проблемът, е че си куха лейка.

Ако в съдебното решение не е упоменат и автомобилът, подпис от бившата ви съпруга в случая, е нужен. пред нотариус.

Съдия Злобарев :wink: , защо му обясняваш. Той не заслужава "да изправяш кривите ниви" на "хигиенистката", сдобила се тук и с популярното име "куха лейка".
Това не е форум тип "БГ Мама". Нека всички потребители, които поставят въпроси във връзка с проблемите си да помнят, че носят собствената си отговорност от последиците на дадени отговори, които нямат стойност на правни такива.
Ярък пример за това е участието на потребител "jhoro", който неистово задоволява страстта си да чатка по клавиатурата... Нека помнят и още едно обстоятелство - потребители и то юристи с професионален опит в "живия живот на правото" не са длъжни да им отговарят. Това тяхно поведение (бездействие) си има своето обяснение - те могат да дадат само насока и нищо повече.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Прехвърляне на мпс след развод

Мнениеот propensity » 29 Сеп 2020, 23:56

Здрасти, Melly. 8) Аз не обяснявам на "него" /Кухолейков/, по-скоро отговорих на питащия, защото отговорът на неговия въпрос по-скоро се свежда до едно да/не, без да са нужни допълнителни разяснения.

По отношение на останалите ти препоръки, може би трябва да пишеш до администрацията на форума с молба да да включат твоите указания в условията за ползване на форума, както и да излиза един голям, дебел банер с много цветове и пищялки при регистрация, на който да пише:

Внимание, Внимание! - Внимание, Внимание! - Внимание, Внимание!


ТУК ПИШЕ ЕДИН КРЕТЕН ПОД ПСЕВДОНИМА JHORO. ВСЯКА НЕГОВА ДУМА Е ПЪЛНА ТЪПОТИЯ И СЛЕДВА ДА БЪДЕ ОТПИСВАНА ИЗЦЯЛО, А КОНКРЕТНИЯТ ЮЗЪР ИГНОРИРАН ТОТАЛНО, Т.К. ПРАВНИТЕ МУ ЗНАНИЯ СЕ ПРИРАВНЯВАТ НА ТЕЗИ ДО ОЛИГOФРЕН. СЪЩИЯТ Е ВИДЕН ПАРАЗИТ И ДЕЖУРЕН ФОРУМЕН ТРОЛ.

БЯХТЕ ПРЕДУПРЕДЕНИ!


или пък може да го сложим това горното в подписите си... :roll:
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Прехвърляне на мпс след развод

Мнениеот lawchoice » 30 Сеп 2020, 00:48

propensity написа:Здрасти, Melly. 8) Аз не обяснявам на "него" /Кухолейков/, по-скоро отговорих на питащия, защото отговорът на неговия въпрос по-скоро се свежда до едно да/не, без да са нужни допълнителни разяснения.

По отношение на останалите ти препоръки, може би трябва да пишеш до администрацията на форума с молба да да включат твоите указания в условията за ползване на форума, както и да излиза един голям, дебел банер с много цветове и пищялки при регистрация, на който да пише:

Внимание, Внимание! - Внимание, Внимание! - Внимание, Внимание!


ТУК ПИШЕ ЕДИН КРЕТЕН ПОД ПСЕВДОНИМА JHORO. ВСЯКА НЕГОВА ДУМА Е ПЪЛНА ТЪПОТИЯ И СЛЕДВА ДА БЪДЕ ОТПИСВАНА ИЗЦЯЛО, А КОНКРЕТНИЯТ ЮЗЪР ИГНОРИРАН ТОТАЛНО, Т.К. ПРАВНИТЕ МУ ЗНАНИЯ СЕ ПРИРАВНЯВАТ НА ТЕЗИ ДО ОЛИГOФРЕН. СЪЩИЯТ Е ВИДЕН ПАРАЗИТ И ДЕЖУРЕН ФОРУМЕН ТРОЛ.

БЯХТЕ ПРЕДУПРЕДЕНИ!


или пък може да го сложим това горното в подписите си... :roll:


Г-н прокурор-съдия Злобарев,
Очевидно вече сте преодоляли здравните неволи. Позволявам си да Ви напомня, че както прокурорът, така и съдията Злобарев имат висящи производства във форума. Видно е, че вече сте здрав, затова очаквам качествено разглеждане и приключването на висящите преписки/дела, при това в разумен /предвид незначителната фактическа и правна сложност на възложнете ви дела/ срок.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Прехвърляне на мпс след развод

Мнениеот propensity » 30 Сеп 2020, 01:30

lawchoice написа:Г-н прокурор-съдия Злобарев,
Очевидно вече сте преодоляли здравните неволи. Позволявам си да Ви напомня, че както прокурорът, така и съдията Злобарев имат висящи производства във форума. Видно е, че вече сте здрав, затова очаквам качествено разглеждане и приключването на висящите преписки/дела, при това в разумен /предвид незначителната фактическа и правна сложност на възложнете ви дела/ срок.


Уважаеми г-н Обвиняем по ФНОХД №0001/2020 и жалбоподател,

Здравните неволи действително що-годе ги преодолях, натруплата ми се работа от отсъствието ми, обаче, не съм, от една страна, от друга, приканих Melly като младши съдия да помага в писането на решения/определения/разпореждания и прочие, но тя излезе с мотивиран персонален отказ. Ако се намерят желаещи за вакантните места в РС Аркутяну, ще стане по-бързо и по-забавно.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Прехвърляне на мпс след развод

Мнениеот jhoro » 30 Сеп 2020, 10:18

Тук стана ...

Изображение
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Прехвърляне на мпс след развод

Мнениеот Melly » 30 Сеп 2020, 10:25

jhoro написа:
Тук стана ...

Изображение

:idea:
П.П. Има време, ще дойде и "неговият" ред!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron