начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Отказ от наследство - спешно

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Отказ от наследство - спешно

Мнениеот ykovachev » 02 Окт 2020, 15:28

kalahan2008 написа:... не бих искал да го споделям тук...защото има участници, които всъщност нарочно разпалват дискусии, за да се учат "безплатно" от тези, които ги оборват.

В никакъв случай, колега Калахан (ех, как ми иде отвътре да ви нарека "Хари", че съм почитател на дядо Клинт) :D
Само насоки! И тук бяха дадени достатъчно. Още повече, при оскъдна фактология, обидчивост и оплаквания колко е лош животът. Ако има още нещо, авторът на темата ще се обади.
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Отказ от наследство - спешно

Мнениеот propensity » 02 Окт 2020, 16:28

jhoro написа:А на „оня Келешин“ (propensity), както и на всеки, който може да мисли - ще кажа едно. Дали тук (във форумите), дали на живо - във всяко взаимоотношение хората търсят на първо място ОТНОШЕНИЕ! Когато някой се затрудни от задачите* пред него - на първо място очаква някой, който да му каже - „Има решение, просто погледни и в другата посока!“
*Умишлено казвам „задачи“, а не „проблеми“ защото принципа е - „Бог никога не ни изпраща предизвикателства, с които да не можем, да се справим!“


Да, вярно отношението е важно, само дето ти не си човекът, който да го покаже, защото ти липсват правни знания, опит и интелект. До това становище се е стигнало отдавна от все по-голям и нарастващ брой специалисти.

Отказът ти да го приемеш и коригираш поведението си те прави дeбил, трол и всички останали заслужени епитети, които хвърчат по твоя адрес.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Отказ от наследство - спешно

Мнениеот jhoro » 02 Окт 2020, 16:48

kalahan2008 написа:Например-чл.19 ДОПК /аналогичен на който би следвало да има и в ТЗ...но това рязко ще намали далаверите/.

Би, ама … не би!
Хубаво, ама както сте казали в следващия пост - това е хипотеза!
Никой не говори за умишлени действия - недеклариране, укриване и всички останали. Просто ООД-то има 5000 лева УК и задължения за 15000 лева. Счетоводството е Ок, декларациите и ГФО са подадени навреме … Просто фирмата е фалирала!
Собственика губи само уставния капитал - ако взе още го има. А личното имущество си остава негово.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Отказ от наследство - спешно

Мнениеот jhoro » 02 Окт 2020, 16:56

ykovachev написа:Ааа, Жоро - пак греда :wink:
Имам регистрация, щото инак как ще ровичкам там? Ама имам електронен подпис и друго не съм проверявал, с което може да се "чепка" из досиетата. Цялата информация без ел.подпис или дявал знае какво, ше върнеш на куково лято, щото нема да те пусне да ровиш! :D

Верно ли бе? Ми що се изразяваш толкова неопределено - „дявол знае какво”? Той, дявола - няма взаимоотношения с АВ и със сигурност не знае!
Всъщност - не е „дявол знае какво”'. Алтернативата на КЕП е ПИК на НАП!

Публичната информация си беше достъпна и преди - през ТР. Даже без регистрация. Включително - въпросните ГФО.
Сега само обединиха в един портал ТР, ИР и РЮЛНЦ. И малко затегнаха достъпа.
Последна промяна jhoro на 03 Окт 2020, 10:50, променена общо 1 път
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Отказ от наследство - спешно

Мнениеот ykovachev » 02 Окт 2020, 17:08

Жоро, мерси за лекцията, но аз говоря за едно - ти си мелеш за друго. Така нито дискусия може да стане, нито диалог. Особено с мерака ти да държиш един тон на превъзходство. Па може и нарочно да го правиш това, знам ли. Обаче на мен не ми е интересно. Тъй че се пенсионирам от размяната на мнения с теб в тая тема - не виждам смисъл, турил съм си аз едни сини буквички там...
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Отказ от наследство - спешно

Мнениеот jhoro » 02 Окт 2020, 18:08

Абе какво Ви става, бе хора???
Един ми дава съвети, друг - наклони, трети се отчита - кога ще пише и кога не!
Недейте чак толкова. Ако не бях „имунизиран” , току виж съм се възгордял.

Хайде - приятни събота и неделя!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Отказ от наследство - спешно

Мнениеот kalahan2008 » 02 Окт 2020, 21:03

jhoro написа:Би, ама … не би!
Хубаво, ама както сте казали в следващия пост - това е хипотеза!
Никой не говори за умишлени действия - недеклариране, укриване и всички останали. Просто ООД-то има 5000 лева УК и задължения за 15000 лева. Счетоводството е Ок, декларациите и ГФО са подадени навреме … Просто фирмата е фалирала!
Собственика губи само уставния капитал - ако взе още го има. А личното имущество си остава негово.

Е, то всички тук е разказ по картинка/хипотеза. Именно затова даването на акъл през интернет е безсмислено, а вслушването в такива съвети е...глупаво.
Дори питащата не знае каква е ситуацията:
vessto написа:Говори се, че дължи много пари и може би и данъци.

Така че тук можем да си разиграваме различни сценарии, но всеки един от тях ще е безсмислен, ако не се направят справки и не се видят документите. Което най-добре да направи един алчен гаден адвокат, който не заслужава пукнат лев за своите мижави знанийца, натрупани за 5 години следване и още не знам си колко (поне още 5 години) стаж :D Нахалници с нахалници!
"Какво са 10 адвоката на дъното на езерото?
- Едно добро начало"
(адвокатски хумор)
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Отказ от наследство - спешно

Мнениеот jhoro » 03 Окт 2020, 11:38

kalahan2008 написа:Е, то всички тук е разказ по картинка/хипотеза. Именно затова даването на акъл през интернет е безсмислено, а вслушването в такива съвети е...глупаво.
Дори питащата не знае каква е ситуацията.

Да, съгласен съм с казаното. Много често питащите даже не знаят как да обяснят, в какво се състои проблема им. Като преглед при GP - със стетоскопа и ... „дишай - не дишай ... а дишай де ... ма той умре“!
kalahan2008 написа:Така че тук можем да си разиграваме различни сценарии, но всеки един от тях ще е безсмислен, ако не се направят справки и не се видят документите.
Нали затова казах:
jhoro написа:Питайте - в НАП, НОИ, КАТ - там поне не искат пари за проверките. Повече питайте и по-малко подписвайте. Поне докато не сте сигурни, дали няма да се „набутате“!

kalahan2008 написа:Което най-добре да направи един алчен гаден адвокат, който не заслужава пукнат лев за своите мижави знанийца, натрупани за 5 години следване и още не знам си колко (поне още 5 години) стаж :D Нахалници с нахалници!
"Какво са 10 адвоката на дъното на езерото?
- Едно добро начало"
(адвокатски хумор)

„Адвокатски хумор“? Това някакъв нов вид импланти ли е - след ботокса и силикона.
Дали човека, свършил работата ще е алчен или не ... няма значение. Принципа е - „Това, което даваме е цена! Това, което получаваме - стойност!“
borovinka написа:Липсата (или по-скоро нежеланието) за заплащане на малка сума за адвокатска консултация сега, води до лавинообразно нарастване на разходите по прието наследство с негативи в бъдеще.

За втори път цитирам този пост, с директния отговор.
Щом е „малка сумата“ - бръкни си в джоба и ги дай! Или ... замълчи!


Накрая ще споделя нещо, от преди няколко дни! Дано си направите изводи!
Срещнах мой съученик, от техникума. Той също е „инженер“ - доколкото на запад „инженер/engineer“ е всеки технически специалист. Тези, с висше образование са „дипломирани инженери“! Този, след техникума завърши „Право“. Но не в някой сегашен и измислен факултет - завърши преди промените, сещайте се къде. После работи като помощник-съдия, районен съдия, съдия по вписванията, нотариус ... Юридическия му стаж е близо 30 години!
Срещата беше по повод друг наш съученик. Той също завърши висше, но друго и после се захвана с бизнес. Понаправи доста пари - беше първия човек с „мобифон“, когото съм видял - по времето когато „мобифоните“, струваха повече от запазен автомобил на старо.
Видяхме се с първия (и още други) на погребението на втория!
Така, че - не забравяйте! Всичко е само ... „Dust in the Wind“!
https://youtu.be/tH2w6Oxx0kQ
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Отказ от наследство - спешно

Мнениеот propensity » 03 Окт 2020, 12:39

propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Отказ от наследство - спешно

Мнениеот jhoro » 03 Окт 2020, 13:43


надпис в тоалетна:
„Уважаеми посетители,независимо от поставените цели и постигнатите резултати - ПУСКАЙТЕ ВОДАТА!!
Ако резултатите надминават очакванията ви,използвайте четката!!“
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Предишна

Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron