начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Как да сключим брак

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Как да сключим брак

Мнениеот pepasg » 30 Мар 2020, 23:21

Здравейте!Живеем от 25г. заедно на семейни начала,но искаме да сключим брак,имаме 2 деца.Случаят е следния: Мъжът ми сключва брак и се развежда.Заминава за Русия през 1985г,там се жени за рускиня ,имат дете,живеят заедно около 7- 8 г.Той иска да се за върнат в България да живеят,тя отказва и той си тръгва сам.Скоро научихме от дъщеря му,която е от рускинята,че има развод от 6г.,но не живеят вече в Русия и не искат да съдействат за получаването на документ за развод.Дъщерята го потърси по повод българско гражданство,тя не е регистрирана в България.Брака в Русия също не регистриран тук в България.В общината се води разведен.Та въпроса ми е можем ли да сключим брак при тези обстоятелства или какво трябва да се направи,какви са процедурите?С уважение П.С.
pepasg
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Мар 2020, 22:38

Re: Как да сключим брак

Мнениеот gergana12 » 31 Мар 2020, 04:50

Код за потвърждение: Избери целия код
https://gu.spb.ru/187845/short/


Това е за Санкт Петербург. Не знам как може да се свържете с Портала. Имат и чат за чуждестранни граждани, трябва регистрация. Искайте и съдействието на дъщерята, щом иска българско гражданство. Успех
gergana12
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Дек 2008, 02:35

Re: Как да сключим брак

Мнениеот pepasg » 13 Юни 2021, 00:39

Здравейте!
Така и не получихме документ за развода.Свърьахме се с руското посолство ,казаха че много скъпо излиза (около 1000лв.)и много време,да питам,ако сключим брак без съдебното решение за развода,какво става,ако в последствие се появи?А развод има ,имаме отговор от ЗАГС по имейл,който няма юридическа стойност.И другият ми въпрос е дали има смисъл вече от този брак,защото вече не сме първа младост,какво става ,ако не " успеем "да направим 10 г. брак.?Имаме единствено жилище на мъжа на името,ще имаме ли право на наследствена пенсия?Въобще ще има ли смисъл от този брак?Благодаря,на които ще ми отговорят!
pepasg
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Мар 2020, 22:38

Re: Как да сключим брак

Мнениеот guest1 » 13 Юни 2021, 12:09

pepasg написа:И другият ми въпрос е дали има смисъл вече от този брак, защото вече не сме първа младост. Какво става, ако не "успеем" да направим 10 г. брак.? Имаме единствено жилище - на мъжа на името. Ще имаме ли право на наследствена пенсия?
Въобще ще има ли смисъл от този брак?

Здравейте! Леко редактирах цитирания текст - без да променям съдържанието.
Точно последното Ви изречение е въпроса, на който трябва да си отговорите! Каква е целта на този официален брак?
Познавам лично доста хора, които живеят „на семейни начала“ в България.
Акцентирам на „в България“, защото в много държави - вече не се говори за „брачен партньор“, а само за партньор.
Та тези хора, решават имуществените си въпроси не по СК, а на принципа на съсобственост. Или дадено имущество се вписва на името и на двамата, или (при повече имоти) - едно на единия, второто - на другия. Така при евентуално разделяне - няма да има ощетен.

Колкото до наследствена пенсия - по-добре помислете за някакво инвестиране. Например - застраховка "Живот" със спестовен характер.

Приятен ден!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1794
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Как да сключим брак

Мнениеот nikodim77 » 13 Юни 2021, 18:08

Здравейте,
На първия въпрос от първия Ви пост:
можем ли да сключим брак при тези обстоятелствапо принцип да. В русия има развод, за който макар и да нямате официален документ все пак е факт. Най-важно е, че в България в съответната администрация той фигурира като разведен. Тези обстоятелства ме мотивираха да Ви отговоря положително, макар и с уклончивото и подчертано „по принцип да”. Уклончивият отговор е поради една друга хипотеза, която няма да коментирам, защото на практика не би се случила… Така че, накратко да, сключете си брака.
Но недоумявам следното:
ако не " успеем "да направим 10 г. брак
Защо целите да имате обезателно 10 години брак? Задавам въпросът си, защото мисля, че сте в заблуда, тези 10 години като брачен период не са Ви необходими (поне при така представените факти / „имаме две деца” Ваши общи със него ли са, или от други бракове ? ).
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Как да сключим брак

Мнениеот pepasg » 13 Юни 2021, 18:19

Благодаря за отговорите,да две наши деца имаме,а мъжа ми има дете от предишен брак.А за 10г.брак питам ,заради имуществените въпроси,нали трябвало 10г. и в каква точно заблуда,бихте ли ми обяснили?
pepasg
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Мар 2020, 22:38

Re: Как да сключим брак

Мнениеот nikodim77 » 13 Юни 2021, 18:47

Щом имате низходящи (деца), то този 10-годишен период не Ви касае. Тези 10 години са при положение, че преживелият съпруг наседява заедно с братя и сестри и/или/ родители на починалия. Докато Вие и Вашия другар имате деца, които ще Ви наследяват. Това вече, хвърля нова светлина по казуса Ви. Та дали ще сте в брак или не, не е от особено значение… да, има значение при наследяването, но то е по-скоро от към сферата на сигурност по отношение на това, преживелият съпруг да е сигурен, че ще има къде да живее (да остане в единственото жилище, което имате двамата). Жилището е на името на мъжа и то ще се дели между трите деца, ако нямате брак и естествено природата реши, че той ще е първи, напускащ този свят... (дай Боже, дълъг живот нему и на Вас разбира се!!!)
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта


cron