начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Дете, осиновено само от майката за начало. После от бащатa.

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Дете, осиновено само от майката за начало. После от бащатa.

Мнениеот garnet2k » 10 Сеп 2018, 14:29

Здравейте,

имам следния казус. Доста объркан и предполагам интересен.

Ние сме семейство от 2007. Аз съм съпругът, не съм постоянно пребиваващ в България, но съм постоянно пребиваващ в Шотландия (ОК). Съпругата ми към момента на долното беше постоянно пребиваваща в БГ.

През 2015 осиновихме дете в България. Тъй като не съм пребиваващ в БГ, социалните казаха, че само съпругата ми ще бъде осиновител. Сега, дали това е/било правилно е друг случай.
Така, само тя осинови и в акта за раждае от БГ детето е с баща неизвестен.

След това детето и тя се преместиха в Шотландия. Там аз реших да осиновя детето. Минах всички процедури и като резултат имам следните документи от Шотланския съд:

1. Решение за пълно осиновяване от мен на детето на съпругата ми. В него е разпоредено детето да с нови имена и да му се издаде нов акт за раждане, в който съм вписан като баща, съпругата му като майка.
2. Акт за раждане от Шотландия с горните атрибути.

Общо детето има горното плюс:

3. Решение от съда в БГ за първоначалното осиновяване само от съпругата ми.
4. Акт за раждане от БГ с баща неизвестен.

Сега детето съществува като 2 отделни лица в БГ и Шотландия - с различни имена и родители.

Въпросът е как да получим нов акт за раждане в БГ, в който да сме вписани и двамата като родители?

В общината (ГРАО) са неадекватни.
garnet2k
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 07 Сеп 2009, 23:07

Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron