начало

Здравният министър забрани влизането на чужденци в България Здравният министър забрани влизането на чужденци в България

Приемане на наследство по опис

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Приемане на наследство по опис

Мнениеот b12345 » 16 Авг 2018, 12:28

Здравейте, при приемане на наследство по опис трябва ли да се включат дрехи и обувки на починалия човек? В съдебната практика се срещат случаи, в които се включват в описа, но в преобладаващата част от случаите не се посочват от заявителите. Не ми се иска да ги включваме, за да избегнем разноски за извършване на опис и оценка от ДСИ, но пък се притеснявам наследниците да не понесат санкцията на чл. 64 от ЗН. Наследодателят е оставил големи задължения към ВиК и топлофикация, а актив - само пенсията за месеца, в който е починал. Отказ от наследство е неприложим, защото са извършени действия, които може да се изтълкуват като мълчаливо приемане.
b12345
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Авг 2018, 16:15

Re: Приемане на наследство по опис

Мнениеот ivan_lawyer » 16 Авг 2018, 14:02

Аз съм правил само едно две приемания по опис и се описват - всичко, включително и накити, пръстени, разни такива неща.
Може би трябва да се опишат, говоря наизуст, но Вие си ги опишете, какво пречи.
ivan_lawyer
Активен потребител
 
Мнения: 4807
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Приемане на наследство по опис

Мнениеот b12345 » 16 Авг 2018, 14:17

Благодаря Ви за отговора, ivan_lawyer. Иска ми се да избегнем разноските за образуване на изпълнително дело при ДСИ, по което ще тр да се платят такси за извършване на опис и оценка за вещите, но пък от друга страна по-добре 200 лв. на вятъра, отколкото да се приложи чл. 64 от ЗН.

А как мислите, дали в заявлението може да посочим стойността на вещите, които се наследяват?
b12345
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Авг 2018, 16:15


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron