начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Покупка на жилище след раздялата

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Покупка на жилище след раздялата

Мнениеот cappytem » 09 Май 2018, 12:00

Здравейте! Имам нужда от правен съвет. Имам 2 деца от предишна връзка, не сме имали брак. Искам да купя апартамент, в който да живеят децата ми с майка си и който да остане за тях щом навършат пълнолетие. В момента те живеят под наем, който плащам аз. Допълнително плащам и издръжка. Издръжката не ми е съдебно наложена, по-скоро е доброволна. Апартаментът ще се изплаща от мен, като майката ще внесе първоначалната вноска с нейни средства. Майката в момента няма финансова възможност за поделяне на разходите.
Въпросите ми са:
- Как да се запише собствеността върху апартамента?
- Може ли да се заложи, че при навършване на 18 годишна възраст децата ще разполагат с апартамента за собствено ползване (искам да имат възможност да живеят самостоятелно там)?
- Кой да бъде кредитополучател по ипотечния кредит при положение че в началото само аз ще изплащам кредита, но след време и при промяна в обстоятелствата (ако в жилището се нанесе и друг човек), ще очаквам и майката да участва във вноската?

Идеята е сделката да е ок и в интересите на всеки от двама ни - възможно най-честно.
Благодаря предварително!
cappytem
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Май 2018, 11:28

Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron