начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

регистрация на брак сключен в чужбина с чужденец

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


регистрация на брак сключен в чужбина с чужденец

Мнениеот irinas » 11 Апр 2018, 21:59

Здравейте,

Имам брак с британец, сключен във Великобритания през 2009. По една или друга причина така и не го регистрирах в България.
Първият ми въпрос е има ли глоби за закъсняла регистрация на брак сключен в чужбина?
В момента ми предстои развод и съм изправен пред дилемата къде да го направя - там или тук.
Следва и вторият въпрос: а ако го направя там- тук мога ли да регистрирам решението за развод, при положение че преди това не съм регистрирала брака?

Благодаря предварително.
irinas
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Апр 2018, 21:22

Re: регистрация на брак сключен в чужбина с чужденец

Мнениеот jhoro » 12 Апр 2018, 00:32

Здравейте!
Леко фриволен отговор - разведете се там и си свиркайте!

Доколкото
Чл. 1. (2) Гражданска регистрация е вписване на събитията раждане, брак и смърт в регистрите на актовете за гражданско състояние и вписване на лицата в регистъра на населението.
Чл. 34. (1) Актовете за гражданско състояние на лицата са: акт за раждане, акт за сключване на граждански брак и акт за смърт.
Закон за гражданската регистрация

развода не е задължително да се обявява!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron