начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Плащане на Издръжка

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Плащане на Издръжка

Мнениеот potrbitel4444 » 12 Мар 2018, 16:58

Здравейте, след развода в продължение на 2 год. не плащах издръжка за което бях осъден на 8 месеца пробация. Въпроса ми е. След като минаха въпросните 8 месеца дължа ли предишната сума за която бях осъден, при положение че още след делото до днешнаа дата редовно плащам издръжката. Присъдата на съда копирам по-долу
ВИНОВЕН в това , че през периода от време месец март 2013 г. - месец декември 2014 г. включително, след като бил осъден със Съдебно решение № ********* 2012 г. по гражданско дело № ****/ 2011 г. на Районен съд - гр.София, влязло в законна сила на ******* 2012 г., да издържа свои низходящи *************************************************, съзнателно не изпълнил задължението си в размер на две и повече от две месечни вноски - на общо 44 /четиридесет и четири/ месечни вноски – 22 /двадесет и две/ месечни вноски от по *** лева за детето си **** и 22 /двадесет и две/ месечни вноски от по *** лева за детето си ****, всичко на обща стойност **** лева, поради което и на основание чл.183, ал.1 от НК и чл.54 НК му налага наказание „ПРОБАЦИЯ” със следните задължителни пробационни мерки: - Задължителна регистрация по настоящ адрес за срок от 8 месеца при периодичност 2 пъти седмично и - Задължителни срещи с пробационен служител за срок от 8 месеца.
За съжаление не намерих подобен казъс във форума, ако темата е дублирне някъде моля за линк. Предварително благодаря.
potrbitel4444
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Мар 2018, 16:48

Re: Плащане на Издръжка

Мнениеот bvoykov » 12 Мар 2018, 19:39

Гражданската и наказателната отговорност се реализират поотделно. Вашето парично задължение за издръжка (което всъщност представлява реализацията на вашата "гражданска отговорност") ще си виси, докато не го платите. По отношение на наказателната отговорност, която спрямо Вас вече е реализирана с тази присъда, не могат да ви осъдят повторно за същия период и да лежите в затвора или да сте на пробация за това, че след изтърпяване на наказанието не сте си платили задължението. Но бившата Ви жена може да избере да си събере неплатените суми по принудителен ред, което става със съдействието на съдебен изпълнител. На кратко, за да ме разберете по-добре, неплащането на издръжката за тези 2 години е породило за Вас две негативни правни възможности - опасността да бъдете осъден за извършено престъпление по чл. 183 от Наказателния кодекс и опасността съдебен изпълнител принудително да събере тези суми. Първата вече е реализирана.
bvoykov
Потребител
 
Мнения: 522
Регистриран на: 06 Юни 2013, 17:43

Re: Плащане на Издръжка

Мнениеот ivan_lawyer » 07 Апр 2018, 10:25

На практика не е правилно да се иска издръжка - без да се дава детето за свиждане (което е всъщност много важно - детето да вижда родителя си), така, че - трябва да виждате детето си.

Не се отчуждавайте - дали детето ще стане победител или щастлив човек - това зависи и от Вас.
Ужасни са тези отношения с разводите - но има пък облекчение от един от друг.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Плащане на Издръжка

Мнениеот jhoro » 07 Апр 2018, 14:50

ivan_lawyer написа:На практика не е правилно, да се иска издръжка - без да се дава детето за свиждане...

Не разбрах, как стигнахте до този извод? Никъде, във въпроса на питащия, не е споменато - давано ли е детето или не!
За втория абзац съм напълно съгласен. Пари се печелят и харчат, детето тепърва ще се изгражда като личност!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Плащане на Издръжка

Мнениеот ivan_lawyer » 07 Апр 2018, 18:02

Юристите - колкото и да сме пренебрегвани - гонени от държавните управления и т.н. - имаме визия за живота.
Мисълта ми е - че свиждането с детето е синалгаматично - със заплащането на издръжка.
Синалгаматично - аз го въвеждам тук в смисъл - че и едното и другото зависят едно от друго. Един вид - едното не може без другото.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Плащане на Издръжка

Мнениеот jhoro » 07 Апр 2018, 19:15

ivan_lawyer написа:Юристите - колкото и да сме пренебрегвани - гонени от държавните управления и т.н. - имаме визия за живота.
Мисълта ми е - че свиждането с детето е синалгаматично - със заплащането на издръжка.
Синалгаматично - аз го въвеждам тук в смисъл - че и едното и другото зависят едно от друго. Един вид - едното не може без другото.

Хммм... странно!
Два пъти го пишеш и все грешно. Думата е синалАгматично (взаимно), но това е бял кахър!

Колкото до това, дали наистина е така - подлежи на доказване.
Бащата отива да си види детето - не отива на кино, че да му искат ... „да плаща вход“!

И съвсем принципно и теоретично - той може да е платил, а да се (д)окаже, че не е ... Срещал съм такива... недоказуеми плащания, в съдебната ми практика. Не толкова като сума, а като основание за плащането.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Плащане на Издръжка

Мнениеот ivan_lawyer » 07 Апр 2018, 19:55

Еми - трябва да се плаща издръжка - това е наистина така.

Но от друга страна - отношенията баща - дете са свързани и са важни и ако не се дава детето и т.н. - което е редовно срещано - то не би следвало да се надписва санкция на бащата, пък - на майката - да е цялото в бяло.

Ужасни са родителите наистина, просто не са човешки отношенията и така нататъка.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Плащане на Издръжка

Мнениеот jhoro » 07 Апр 2018, 20:39

ivan_lawyer написа:Еми - трябва да се плаща издръжка - това е наистина така.

Но от друга страна - отношенията баща - дете са свързани и са важни и ако не се дава детето и т.н. - което е редовно срещано - то не би следвало да се надписва санкция на бащата, пък - на майката - да е цялото в бяло.

Ужасни са родителите наистина, просто не са човешки отношенията и така нататъка.


Тук мога само да се съглася!

Финансовата страна е само едно от нещата. Понякога има действителна невъзможност.
Но - много често родителите са ужасни, защото гледат само собствените интереси и усещания. Материални, емоционални и всякакви други.
И забравят, че това дете (или тези деца) имат нужда и от майката, и от бащата. Най-вече от добро отношение и грижа. За да няма психически травми.
Упс - това стана, като за ... BG-Mamma!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron