начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Делба на апартамент

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Делба на апартамент

Мнениеот stoyns » 02 Мар 2018, 20:53

Здравейте. Ще се опитам максимално кратко да обясня случая. Родителите ми които имат брак и общо жилище преди 8 год се разделиха. Майка ми не издържа и напусна с мен и сестра ми. Баща ми от своя страна вече 8 год. живее в това жилище с любовницата си докато семейството му е под наем. Правени са многократни опити за консултации с него. Той притежава къща която е придобил по време на брак, но е наследство и майка ми няма никаква права над нея. Мисълта ми беше, че има къща на 30 км от София в която живее през лятото. Но той не желае да даде апартамента на семейството си и всяка зима се връща в апартамента заради по-ниските сметки. Така вече 8 год ние сме под наем. Както се досещате в София в момента наемите са страшно високи и след поредното повишение което хазайна ни прави, започнахме да търсим решение на проблема. Ще се радвам на мнения! Благодаря ви искренно!
stoyns
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Ное 2017, 11:46

Re: Делба на апартамент

Мнениеот katerinakuch » 02 Мар 2018, 22:55

Майка Ви има право да живее в жилището, което е съпружеска имуществена общност. Има право да се върне обратно в него и спокойно да си живее там.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Делба на апартамент

Мнениеот ivan_lawyer » 03 Мар 2018, 00:01

Впишете експресна тежест над имота и така.
Доколкото може, де. То почти не може.
Другото е съдебен развод.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Делба на апартамент

Мнениеот stoyns » 03 Мар 2018, 01:00

Майка ми не желае да се върне , това е проблема. Иначе съдебен развод е ясно какво ще стане, и аз и сестра ми ще изгубим най-много.
stoyns
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Ное 2017, 11:46


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron