начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Как се разпределя имущество (обзавеждане) при наследство?

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Как се разпределя имущество (обзавеждане) при наследство?

Мнениеот dream1984 » 04 Фев 2018, 07:49

Здравейте, баща ми почина и вече няколко години втората му съпруга живее в къщата ни необеспокоявана от никой. Ожениха се 2 месеца преди баща ми да почине, демек къщата и земята е придобита преди брака... Лошото е че (само) акт 16 излезна след смъртта му (другите са преди брака). Има много доказателствен материал че много преди брака къщата е завършена и се живее в нея, дори снимки от сватбата има пред готовата къща и т.н.
Сега тя твърди с нотариално заверен документ, че цялото обзавеждане е нейно като дори го е описала и ми забранява да го пипам, местя, ползвам и т.н. ако вляза в къщата. Въпросът ми е, знам че всичко в къщата е купено няколко години преди да се оженят, 99% съм сигурен, че всички фактури са на името на баща ми или по-скоро фирмата му, като в момента тя е нейна след като и я прехвърлихме уж да я затвори (не питайте защо), та ме интересува дали има по какъв начин така да извърти нещата, че наистина да стане нейно всичко в къщата, а за мен и моята сестра да остане само гола къща и двор? Описала е дори дървата за огрев че са нейни :lol:

П.П. 5г от смъртта му изтичат Май месец
dream1984
Младши потребител
 
Мнения: 83
Регистриран на: 20 Юли 2011, 14:49

Re: Как се разпределя имущество (обзавеждане) при наследство

Мнениеот katerinakuch » 05 Фев 2018, 02:06

Не, разбира се. И тримата сте законни наследници на починалия.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Как се разпределя имущество (обзавеждане) при наследство

Мнениеот dream1984 » 05 Фев 2018, 11:18

Или иначе казано ако извади фактури с нейни имена на неща кипени откакто е починал тогава може би...?
dream1984
Младши потребител
 
Мнения: 83
Регистриран на: 20 Юли 2011, 14:49

Re: Как се разпределя имущество (обзавеждане) при наследство

Мнениеот jhoro » 05 Фев 2018, 19:09

dream1984 написа:Или иначе казано ако извади фактури с нейни имена на неща кипени откакто е починал тогава може би...?

Което може би и ще стане. Виж, че питащия е написал...
dream1984 написа:...99% съм сигурен, че всички фактури са на името на баща ми или по-скоро фирмата му, като в момента тя е нейна след като и я прехвърлихме уж да я затвори ...

Тоест - фактурите не са на ФЛ, а на ЮЛ. А въпросното ЮЛ е прехвърлено с всички активи и пасиви.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Как се разпределя имущество (обзавеждане) при наследство

Мнениеот dream1984 » 08 Фев 2018, 16:54

Има ли някакъв шанс да се оспори тази продажба (което май е по-зле от прехвърляне) тъй като е направена 20ина дни след смъртта...ясно е че тогава сме били в тежко психическо състояние след загубата и т.н. или няма шанс
dream1984
Младши потребител
 
Мнения: 83
Регистриран на: 20 Юли 2011, 14:49

Re: Как се разпределя имущество (обзавеждане) при наследство

Мнениеот teogeo » 08 Фев 2018, 19:08

dream1984 написа:Има ли някакъв шанс да се оспори тази продажба (което май е по-зле от прехвърляне) тъй като е направена 20ина дни след смъртта...ясно е че тогава сме били в тежко психическо състояние след загубата и т.н. или няма шанс


Точно това оправдание няма да мине.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Как се разпределя имущество (обзавеждане) при наследство

Мнениеот dream1984 » 10 Фев 2018, 02:17

Предположих....а има ли шанс д се оспори или...?
Също така мога ли да видя в счет.баланси на фирмата кое и кога е купувано през нея...?
dream1984
Младши потребител
 
Мнения: 83
Регистриран на: 20 Юли 2011, 14:49

Re: Как се разпределя имущество (обзавеждане) при наследство

Мнениеот dream1984 » 17 Фев 2018, 08:59

??? :roll: :roll: :roll:
dream1984
Младши потребител
 
Мнения: 83
Регистриран на: 20 Юли 2011, 14:49

Re: Как се разпределя имущество (обзавеждане) при наследство

Мнениеот jhoro » 17 Фев 2018, 19:16

dream1984 написа:Предположих....а има ли шанс д се оспори или...?
Също така, мога ли да видя в счет.баланси на фирмата, кое и кога е купувано през нея...?


Не само, че може, а и трябва. За да се докаже сделката.
Иначе ... минаваме на „честна дума“!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Как се разпределя имущество (обзавеждане) при наследство

Мнениеот dream1984 » 25 Мар 2018, 01:52

Извинявай, не разбрах за кое казваш че може....?
dream1984
Младши потребител
 
Мнения: 83
Регистриран на: 20 Юли 2011, 14:49

Re: Как се разпределя имущество (обзавеждане) при наследство

Мнениеот jhoro » 25 Мар 2018, 15:51

dream1984 написа:Извинявай, не разбрах за кое казваш че може....?


Кое по точно не разбра?
Казах, че трябва да се „видят (покажат) счетоводните баланси на фирмата“ - инвентарната книга на ДМА. А също и банковите извлечения за балансите по дати. Придобиването на конкретен ДМА се отразява на две места (поне). Заприходява се в инвентарната книга и разхода се отразява на баланса на банковата сметка.
Да припомням ли, че все още е в сила лимита за плащания в брой? 10 хил. лева!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта


cron