начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

за ДЖЕНДЪРА

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


за ДЖЕНДЪРА

Мнениеот tochotocho » 03 Фев 2018, 20:11

Преди време бяло българско момиче /жена /искаше да се прексъсти на ромка! Защото като ромка ще има повече възможности, даже привилегии, защита , разни европейски организации и т.н. Не съм следил дали успя!
Сега на мода е ДЖЕНДЪРА. Моля да се публикува текста на конференцията /или каквото се казва / ,също придружителния документ и ако има Правилник, процедура за обявяване, регистрация на желаещите се за ДЖЕНДЪРИ. Бих се кандидатирал, ще има разни защитни организации за защина на джендъра. НЕ МОЖЕ един джендър да живее със средства по-ниски от европейския джендър. Ще ми трябват средства за специално облекло, храна, отделни клубове, помощи и пр. Практиката ще покаже ,че по-добре е да си джендър, отколкото просто мъж или жена. По друго си е джендър. И децата ще са с предимство, а може да задължат държавата/общините да откриват специални детски домове, паралелки, летни и зимни лагери и какво още !
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: за ДЖЕНДЪРА

Мнениеот doondie » 09 Фев 2018, 16:44

Видях темата, когато се публикува, но ми се стори хем безсмислена, хем недобронамерена, за да коментирам. Не следя новините по този въпрос, понеже за мен е просто идиотско да се поставят на обсъждане правата на хората да се самоопределят, да получават защита от насилие и т.н. Преди малко обаче попаднах на някакво видео в сайта на Нова относно референдум за Истанбулската конвенция. Е, стана в него дума и за "джендъра," който нарочно в настоящата тема е представен като название, едва ли не освен мъже и жени вече ще имало и "джендъри." Смешно, но какво да се прави - сигурно има и хора, които реално си мислят, че такова нещо наистина има. То като гледа човек селските изказванията на политици, особено на "патриотите," започва да си мисли, че той нещо не е разбрал.
Та понеже не бях видях накой друг да пише, рекох да напиша един коментар в темата, така и така се сетих за нея. Но уви - форумът няма търсачка. Иначе важни теми от модератори, не знам си какво, пък една тема не може да се намери без външна търсачка. хаха :D Затова ползвах Гугъл, нямах избор. И ето ме...

tochotocho написа:Сега на мода е ДЖЕНДЪРА. Моля да се публикува текста на конференцията /или каквото се казва / ,също придружителния документ и ако има Правилник, процедура за обявяване, регистрация на желаещите се за ДЖЕНДЪРИ. Бих се кандидатирал
Цитираното сериозно ли е? На мен ми звучи провокативно, да не кажа глупаво. Предполагам, че и такава е целта - с подобен наивен коментар да се предизвика внимание и да се създаде някаква безпреметна дискусия. Да не се обижда никой, който може да си мисли, че има такова животно, но да искаш да се кандидатираш за "джендър," ако не е шега, то не знам какво е.

Тъй като нашето общество е по-консервативно (да се чете като има прекалено много негативизъм, граничещ с откровена глупост, хулиганство и склонност към насилие), тепърва ще навлизат термини, които на Запад са се установили от години. Ето един много хубав материал от гугъл-търсене, който на английски звучи съсвем нормално, докато на български е нещо непонятно:
What Is The Difference Between Transsexual And Transgender? Facebook’s New Version Of ‘It’s Complicated’
Ако оставим настрана повода за написването, заглавието гласи: "Каква е разликата между транссексуален и трансполов?" Я пак! Трансполов? Нова дума? Не - просто дотолкова сме свикнали да си заравяме главата в пясъка, че и влак да приближава, няма да го видим. Затова и такива думи ни звучат странно, дори глупаво и абсурдно. А това че не сме ги чували е повод да се запитаме дали имаме толкова богата обща култура, колкото си мислим. Лесно е да се махне с ръка и да се пренебрегнат проблемите, свързани с прикриването на сексуалната и полова идентичност, но България за съжаление е една от най-нетолерантните държави в Европа.

В този ред на мисли, идеята за въвеждане на "трети пол" е толкова глупава, че просто не разбирам защо публични личности, и то министри, я обсъждат. Конвенцията е за насилието над хора - без значение дали са жени! - и нуждата от осигуряване на адекватна защита. Това че нашего Бай Ганя я разбира като въвеждане на "трети пол" е без значение. Подобни ограничени, остарели и регресивни разбирания са срам за България. Да ме извиняват определени политици (военни и вътрешни), но ако не разбират от нещо, по-добре да не го коментират, преди да са се ограмотили. Ако имат някакви лични проблеми или изпитват несигурност като мъже, нека се консултират със специалист, не да товарят обществеността със селския си манталитет.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: за ДЖЕНДЪРА

Мнениеот tochotocho » 21 Фев 2018, 20:36

Искам да се регистрирам като джендър. Няма да плащам винетки, такси за паркиране и даже данъци. Защото ДЖЕНДЪРА ще бъде защитен от стотиците защитни организации. Елементарно - мога да пишкам в мъжката и в женската тоалетна, докато не изградят специалната ДЖЕНДЪР тоалатна-. Е има си екстри !
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: за ДЖЕНДЪРА

Мнениеот marineta » 01 Мар 2018, 08:06

Жалко за децата дето се подлъжат.Перфектно за теорията за Златният милиард.
marineta
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 09 Окт 2017, 08:07


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 16 госта


cron