начало
Живко Коцев вече е обвиняем по делото за корупция в митниците Живко Коцев вече е обвиняем по делото за корупция в митниците

Оспорване на припознаване след 35 години

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Оспорване на припознаване след 35 години

Мнениеот simbioza1999 » 03 Фев 2018, 11:12

Здравейте, търся правна помощ

Родена съм през 1977, баща - неизвестен, записана с презиме на майка ми. Баща ми не се появява, за да ме припознае и през 1982 дядо ми /по майчина линия/ решава да ми даде името си, прави постъпки за целта и съответно имам издаден нов акт за раждане, където той е вписан като мой баща. Баща ми не оспорва нищо, /до ден днешен не се е интересувал от мен/. По същото време обаче, всичко това е споделено в семейството и моята родна леля не е съгласна. Но не възразява писмено. Но тъй като моите родители не са юридически грамотни, все ми говореха, че съм осиновена, но не чрез съда, а чрез тогавашния общински народен съвет. Каквото и да е значело това, но вече 35 години съм с имената на дядо ми. Когато той почина през 1988, съответно остави 4-ма наследника - баба ми, майка ми, леля ми и моя милост. Е да, ама не, леля ми оспорва моето положение на трета дъщеря на дядо ми и постоянно се заканва, че щом не съм "законно осиновена" чрез съда, тя ще развали всичко и ще ме накара да си върна всяка стотинка и привилегия с лихвата. Консултирах се с адвокат как да постъпя аз и отидох до архива от 1982 г. Съответна справка с ГРАО установи, че всъщност актът по приемане на името на дядо ми не е било осиновяване, а припознаване. Той ме е припознал като биологично дете. Какви последици има това за мен? Наистина ли съм "незаконно осиновена" както твърди леля ми? Имам ли същите права като другите наследници? Може ли сега на този етап тя да атакува моето припознаване в съда? Не ми пука за наследството, но си искам бащиното име.
Благодаря Ви.
simbioza1999
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Фев 2018, 11:03

Re: Оспорване на припознаване след 35 години

Мнениеот katerinakuch » 04 Фев 2018, 01:50

Вие сте абсолютен наследник и тя не може да оспори припознаването в съда. Не сте "незаконно осиновена". :)
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron