начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

дело ЗЗДН и насрещно дело по ЗЗДН

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


дело ЗЗДН и насрещно дело по ЗЗДН

Мнениеот yyayya » 26 Яну 2018, 16:59

Здравейте .имам въпрос които е по скоро юридически .

Срещу мен Бе заведено дело по ЗЗДН. В края на едномесечния срок аз също заведох насрещно дело по същия случай - ( така бях посъветван от адвоката си ) т.е сега имаме дела един срещу друг
- съответно ще трябва да плащам на адвоката си за 2 дела - заведеното дело срещу мен и за това което аз заведох .

От няколко места научавам, че по един и същи случай неможе да има две дела по ЗЗДН и ги обединяват - вярно ли е това ?

Бе ли възможно само по заведеното срещу мен дело да поискам да бъдат наложени мерки на ищтцата да се въздържа от насилие върху детето ми ? - т.е. можеше ли да бъде съкратено едното плащане по делото което аз заведох или някой ме е взел за "канарче"
yyayya
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:18

Re: дело ЗЗДН и насрещно дело по ЗЗДН

Мнениеот bvoykov » 27 Яну 2018, 23:42

До колкото ми е известна съдебна практика по този въпрос, при подадена молба по ЗЗДН ответникът в това производство може да предяви насрещна молба. Само че, ако ще е за същия случай, предполагам това трябва да стане в едномесечния срок от извършване на насилието съгласно чл. 10, ал. 1 ЗЗДН както и в рамките на едномесечния срок за отговор по подадената от първоначалния молител молба съобразно разпоредбата на § 1 ЗЗДН във връзка с чл. 131, ал. 1 ГПК. Затова аз мисля, че е било възможно по висящото дело срещу Вас да поискате и Вие налагането на мерки спрямо ищцата, като твърдите извършено домашно насилие от нейна страна. По принцип за предявяване на каквато и да е молба или иск се дължи държавна такса, но в конкретния случай, при подаване на молба по ЗЗДН, съгласно чл. 11, ал. 1 ЗЗДН такава първоначално не се внася, но с оглед изхода на делото съдът ще осъди една от страните да я заплати. Колкото до съкращаване на плащането, тъй като държавната такса за мен е вън от уравнението, тук става въпрос по-скоро за адвокатското възнаграждение, като най-вероятно да водите две отделни дела ще Ви излезе по-скъпо. Можете все пак по някое от делата да поискате същите да бъдат обединени, като посочите необходимостта те да бъдат решени безпротиворечиво. Не ми е известна такава практика за съединяване на две отделни дела, по всяко от което страните имат различни качества, но предполагам, че е възможно.
bvoykov
Потребител
 
Мнения: 528
Регистриран на: 06 Юни 2013, 17:43


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron