начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

ограничителна заповед и защитена среда

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ограничителна заповед и защитена среда

Мнениеот yyayya » 10 Яну 2018, 11:58

Здравейте
Някой може ли да даде определение за защитена среда или къде е дефинирано това понятие.
Възможна ли е среща с дете при влязла в сила ограничителна заповед .
Това не е ли нарушение на съдебно определение ?
yyayya
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:18

Re: ограничителна заповед и защитена среда

Мнениеот bvoykov » 10 Яну 2018, 18:42

На мен лично не ми е известно дали има такова понятие, но съдейки по написаното от Вас предполагам става въпрос за наложена мярка за защита по смисъла на Закона за защита от домашното насилие. Мерките за защита по този закон са изчерпателно изброени в чл. 5, ал. 1. По т. 3 има нещо, което може би отговаря на Вашия въпрос - забрана да се приближава пострадалото лице, жилището или местата, които лицето обичайно посещава.
bvoykov
Потребител
 
Мнения: 528
Регистриран на: 06 Юни 2013, 17:43

Re: ограничителна заповед и защитена среда

Мнениеот nikodim77 » 10 Яну 2018, 22:23

Здравейте,
Въпросът Ви води до извеждане на друг такъв: „Заповедта за защита (както я наричате „ограничителна з.”) е издадена в полза на майката на детето, на самото дете, или и на двамата? Но ще си позволя отговор по представените факти, които преценявам, че са аналогични с мой случай от 2012 г. :?
Ако заповедта е в полза на майката и в същата само се споменава, че съдът временно определя местоживеенето на детето да бъде при пострадалата (майката), то няма пречка да се осъществяват лични контакти с детето. Е, има и „НО”. От тук пристъпвам и към защитената среда. Защитената среда обикновено е място на лични контакти където присъства представител на социалните служби, т.нар. ОЗД към ДСП. В някои случаи и представител на полицията. Та: Разбирате се с майката,(писмено, чрез писма, соц. мрежи, или със свидетели) кога и как ще Ви даде възможност да осъществявате лични контакти с детето. Молите за съдействие ОЗД да Ви осигурят т. нар. „защитена среда” и си виждате детето. В случай, че не се разберете с майката по тези въпроси, можете да го направите по съдебен ред.
В обобщение; защитена среда, е място (градинка, кафене, детски кът или др. спокойно място, където в присъствието на майката или друг близък на детето, както и някой от по-горе изброените служители, вие ще имате възможност да осъществявате лични контакти с детето.
Може да поискате съдействие от местното РУ”П” за изпращане на техен служител предвид това, че при тези срещи Вие на практика ще се приближавате на разстояние по-малко от определеното в заповедта. При мен нямаше проблем и бяха любезни, че ще изпратят такъв, ако поискам. (става дума за един крайдунавски град) но успях с „ход на коня” да направя така, че да не се стига до там. /друга тема/ Пишете; „влязла в сила” и „съдебното определение”, което ме кара да мисля, че сте постигнали спогодба с майката, в същия дух, би следвало да се разберете и за детето... в негов интерес е! Освен ако определението е второинсанционно... :roll:
Успех!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1184
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: ограничителна заповед и защитена среда

Мнениеот yyayya » 25 Яну 2018, 19:32

може би не съм бил ясен
в развод сме
имаме привременни мерки ( детето е при майката )
след това тя изкара по ЗЗДН ограничителна заповед да не я доближавам на по малко от 100 метра
предлагаха ми някаква защитена среда в една фондация - но не срещнах никъде такова понятие - в заповедта ясно е казано да не приближава "пострадалите" лица - т.е. жена ми и детето. Няма такова нещо като защитена среда или в присъствието на МВР служител - точно и ясн - да не приближава лицата , дома им , местата за отдих който посещават.
Никъде не намерих определение за такава среда .
yyayya
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:18


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron