начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Помощ !!!

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Помощ !!!

Мнениеот 05931988 » 12 Ное 2017, 22:20

Въпроса ми е.Имам дете на 6 год.с бащата нямаме брак но искам да се разделим и да взема детето и да отида при майка ми в Белгия.Обаче той не го пуска и иска да заведе дело за родителски права.
Можели да му дадат тези права.
Това че искам да отида в чужбина дали ще му ги дадат
Какво мога да направя за да спечеля делото
05931988
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Окт 2017, 14:47

Re: Помощ !!!

Мнениеот katerinakuch » 13 Ное 2017, 15:10

Той припознал ли е детето?
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Помощ !!!

Мнениеот 05931988 » 13 Ное 2017, 20:46

Да припознато е детето
05931988
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Окт 2017, 14:47

Re: Помощ !!!

Мнениеот katerinakuch » 14 Ное 2017, 00:06

05931988 написа:Да припознато е детето

Вие може да го изпреварите и първа да заведете дело за родителски права. Или ако той не дава съгласие за пътуване на детето в чужбина, можете да поискате от съда да даде заместващо съгласие.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Помощ !!!

Мнениеот 05931988 » 14 Ное 2017, 12:59

И аз така си мисля но още не съм се консултирала с адвокат и все пак ми е притеснено понеже сега живея на квартира и не съм на работа незнам дали може да се хване за тези неща въпреки,че майка ми много ми помага финансово.
Другото което ме притеснява е,че той е полицай има повече познати но има заем изплаща апартамент иначе условия има за детето.
05931988
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Окт 2017, 14:47

Re: Помощ !!!

Мнениеот nikodim77 » 14 Ное 2017, 22:39

Здравейте,
05931988 написа:
И аз така си мисля но още не съм се консултирала с адвокат

Ами не чакайте, а обезателно се консултирайте! Форумът е само за доизясняване, допълване и насоки по определен казус, особено като вашия. Всъщност може да получите предложение от някой от тук присъстващите адвокати за съдействие.

katerinakuch написа:
Вие може да го изпреварите и първа да заведете дело за родителски права. Или ако той не дава съгласие за пътуване на детето в чужбина, можете да поискате от съда да даде заместващо съгласие.

Щ еи позволя да изложа лично мнение:
Аз лично бих предпочел да получа ИМ и с оглед – доводите на ищцовата страна да изградя адекватна защита, която да представя в отг. по ИМ. Пък после ако има и становище по отг. да продължа със защитните материали... (Но, това, както написах си е мое предпочитание)
Относно искането до съда за пътуване на детето в чужбина; Мисля, че питащата не говори за еднократно, или споредични (временни) пътувания, а за преместване с цел постоянно местоживеене в посочената страна. А това си е едностранно прекратяване на бъдещ режим за лични отношения м-у детето и неговия баща. Нещата не са толкова прости. Още-повече, че става дума за дете, което следва да започва училище. Бащата изплаща (разполага с почти собствено) жилище, че е трудово зает и то на сигурна работа... Налице са и фактори, като това дали бащата има близки (родители, сестра и др.), които биха му оказвали съдействие при полагане – грижи над детето, и редица др, които юристите в този форум познават в пъти по-добре от мен. Докато, питащата сочи, че живее на квартира, не е трудово-заета. Майка й не съжителства с нея, като я подпомага само финансово. Да, вероятното заминаване при майка й обуславя съвместно живеене и отглеждане на детето, но и това отваря други множество въпроси при евентуален съдебен спор. А последна дума има съдът. Мисля, че във този случай ще е важен и полът на детето.
Ето и текста не едно решение на ВКС, което мисля, че е в корелация с темата: http://www.vks.bg/Dela/2016_01_%D0%9E%D ... shenie.pdf
Успех!

пп. По принцип не адмирирам това да се разделя дете/ца/ от другия родител по толкова брутален начин! Написах „брутален” защото така се прекъсва тотално връзката дете-родител, което е непростим акт на разделящия!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron