начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Дело за домашно насилие

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Дело за домашно насилие

Мнениеот iskra06 » 07 Ное 2017, 13:47

Здравейте,
Моля, ако някой юрист може да се включи по казуса, който ще опиша по-долу.
Заведох дело за домашно насилие преди 4 месеца. Заповед за незабавна защита беше издадена в рамките на 40 часа, това ок, но е щрих от поведението на съдийката, което остава необяснимо за мен. Заповедта е за въздържане от домашно насилие, въпреки, че имаше сериозно физическо насилие над едно от децата ми, а над другото се изразяваше само в дърпане и влачене по земята, т.к. не искаше да тръгне с бащата. Веднага след издаване на заповедта бащата отново беше задържан в ареста. Веднага отидох в съда с писмена молба поисках изададената заповед да бъде връчена на бащата докато е в ареста, т.к. е чужденец. Съдийката постанови връчване на заповедта по местоживеене т.е в чужбина. Въпреки още последвали актове на насилие вкл. заплахи за убийство и подадените от мен сигнали до Полиция и отново до въпросната съдийка, т.к. лицето се намираше все още на терторията на страната, съдийката не постанови връчване на тероторията на страната. Разбирате, че тази мярка е поредния безполезен документ от имитиране на работа в папката, но все пак бих имала някакво удовлетворение. И така четвърти месец аз и децата ми сме без всякаква защита в собствената ми държава и трябва да се "оправям" сама както намеря за добре. Излишно е да казвам в какъв страх живея. Платих разноски за особен представител за децата (въпреки, че съм законен представител), платих и съдебна попръчка за чужбина, която излиза 150 лева с таксите, това за да му бъде връчена заповедта. Тези дни имам ново разпореждане да платя още едни 150 лева съдебна поръчка , за да го уведоми, че ще има насрочено заседание и да посочи адрес в България. Питам аз, не можа ли уважаемата съдийка да напише в предишната поръчка, че ответника трябва да посочи адрес в България и да си го уведомява колкото желае. Тази съдийка е известна във форума впрочем...При всяко разпореждане, обаче не пропуска да сложи едноседмичен срок, все едно за една сама майка на една дузина деца в България най -лесното нещо е да извади 150 лева и да подчертае, че делото ще бъде прекратено, ако не спазя срока. Докога така, кога най-после ще имаме логични действия.
Сега съм в голяма чуденка да го прекратя ли това дело, какво би ми навредило и какво помогнало, ако го продълж. Досега съм дала за разноски пари за едногодишен курс по английски да речем за едно дете, предстои още толкова да дам, струва ли си. Освен това описвайки действията на въпросната съдийка, не очаквам някакъв наистина смислен изход за мен и децата ми.
Моля, за съвет.
iskra06
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Ное 2017, 13:13

Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron