начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Упражняване на режим на лични контакти с дете чужбина

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Упражняване на режим на лични контакти с дете чужбина

Мнениеот penzata » 11 Окт 2017, 10:53

Здравейте, имам следния казус
Разведен съм по взаимно съгласие, като имам едно дете от брака, с родителски права присъдени на майката.
Имам определен режим на лични контакти - всяка 1-ва 3-та събота и неделя, 20 дни лятото несъвпадащи с ПГО на майката.

В началото на 2016 майката заедно с детето се установява в държава от ЕС като напуска територията на България със срочна декларация за моето съгласие за пътуване с непълнолетно дете в рамките на ЕС. Както разбрах в последсвие наличието на тази декларация със срок края на 2016-та е позволило на майката "законно" да влезе в държавата от ЕС, да си намери работа и квартира и да заживее с детето на територията й.

Какво мога да направя в този случай с режима на лични контакти с детето? Предварително благодаря
penzata
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Окт 2017, 10:37

Re: Упражняване на режим на лични контакти с дете чужбина

Мнениеот nikol52100 » 11 Окт 2017, 14:47

Ако не постигате съгласие с майката относно режима на лични контакти, то може да поискате от съда промяна на този режим, така че да е удобен във Вашия случай-примерно да прекарва някои от ваканциите си с вас, по-рядко ще бъдете заедно, но за повече дни. Ясно е, че няма как да бъде изпълняван настоящия режим при положение, че живеете на хиляди километри от детето си.
nikol52100
Потребител
 
Мнения: 128
Регистриран на: 03 Фев 2009, 22:01
Местоположение: Казанлък


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron