начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Внук гледа баба си

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Внук гледа баба си

Мнениеот tasho2255 » 24 Авг 2017, 21:36

Здравейте! Ще започна историята от почти самото начало като се надявам да не Ви отегча прекалено много. Майка ми почина 2008г. Година след това аз закупих дяла на баща ми от къщата и тя стана моя собственост. Преди няколко дни почина и баща ми, който се грижеше за майка си/баба ми/, която е 28 набор и живее в моята къща. Има пирон в крака, но след операцията се движи и се обслужва сама. Само, че има и доста болести и трябва да и се дават лекарства. Тя има още един син/чичо ми/, който отказва да се грижи за нея и преди/когато баща ми беше жив/ е идвал да я види не повече от 2-3 пъти годишно. Аз и жена ми излизаме за работа сутрин в 7 и се прибираме около 18:30 -19ч. Сутрин оставяме храна за през деня и и даваме лекарствата, защото сме възпитавани на уважение към хората и не е хуманно да я изоставим на произвола на съдбата. Но просто нямаме физическата възможност за нищо повече. Погледнах старият акт за собственост в него не пише абсолютно нищо за гледане на родители, а само, че се признават майка ми и баща за собственици по давностно владение, наследство и делба. И същината на моят въпрос е дали има някакви законови механизми да се задължи синът на баба ми/чичо ми/ да се грижи за нея? Той е човек с възможности и никога не е пропускал повод да изтъкне това. Благодаря Ви за отделеното време!
tasho2255
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Авг 2017, 21:11

Re: Внук гледа баба си

Мнениеот bird_of_paradise » 24 Авг 2017, 23:47

tasho2255 написа:И същината на моят въпрос е дали има някакви законови механизми да се задължи синът на баба ми/чичо ми/ да се грижи за нея?

Не.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Внук гледа баба си

Мнениеот mima679 » 16 Дек 2017, 17:13

Може да е законно, но е неморално. На това му се казва калпав закон!
mima679
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Май 2006, 10:34

Re: Внук гледа баба си

Мнениеот teogeo » 18 Дек 2017, 12:19

bird_of_paradise написа:
tasho2255 написа:И същината на моят въпрос е дали има някакви законови механизми да се задължи синът на баба ми/чичо ми/ да се грижи за нея?

Не.


Да.

Чл. 139 - 141 от СК. Не че се срещат в практиката такива дела, но законово е уредена такава хипотеза.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron