начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Непълнолетни наследници на общо жилище

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Непълнолетни наследници на общо жилище

Мнениеот q009q » 08 Юни 2017, 12:30

Здравейте.
Мъжът, от когото са децата ми (две) почина. Той притежаваше част от жилище съвместно с брат си и майка си. Неговата част беше 1/6. Доколкото разбирам, децата я наследяват (всяко по 1/12). В момента живеем там - децата и аз, тяхна майка и законен представител. Бабата (собственик на 2/3 от жилището) се съгласи да се регистрираме там. В момента заплашва, че би могла да ни изгони. Въпросът ми е - има ли право на това, след като децата са също собственици, макар и малолетни? Ако да, при какви обстоятелства би могло да се случи?
Това е единствен наследствен имот на децата от баща им. Аз притежавам част от жилище в друг град.
Има ли законен начин на децата ми да бъде отказано да живеят на това място?
Моля да ми отговорите, защото нещата са спешни.
q009q
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Юни 2017, 12:13

Re: Непълнолетни наследници на общо жилище

Мнениеот borovinka » 13 Юни 2017, 10:08

Като за спешен въпрос - спешен отговор: Бабата собственичка на 2/3 от жилището и чичото спокойно могат да помолят племенниците си (вашите деца) да не живеят в този имот, а ако и вие живеете там, им дължите наем за тяхната част.
Спорове със съсобствени имоти се разрешават по доброволен път, ако не - в съда.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Непълнолетни наследници на общо жилище

Мнениеот q009q » 13 Юни 2017, 12:17

Много благодаря за отговора. Това за наема ми е ясно - рано или късно те ще го поискат.
q009q
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Юни 2017, 12:13

Re: Непълнолетни наследници на общо жилище

Мнениеот bird_of_paradise » 14 Юни 2017, 12:06

q009q написа:В момента заплашва, че би могла да ни изгони. Въпросът ми е - има ли право на това, след като децата са също собственици, макар и малолетни?


Само в сънищата и, само в сънищата... малолетните са съсобственици с баба и чичо и като такива имат пълното право да ползват собствеността си! Съвсем отделен е въпроса с наема, но наем ще получават, ако ги препятствате и те да го ползват. Връчете им по едни ключове от жилището, ако нямат, и си свиркайте.


На къде отива този свят, Божеее.... да игнорираш интересите на собствената си кръв 8) .
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Непълнолетни наследници на общо жилище

Мнениеот q009q » 15 Юни 2017, 13:04

bird_of_paradise написа:
q009q написа:В момента заплашва, че би могла да ни изгони. Въпросът ми е - има ли право на това, след като децата са също собственици, макар и малолетни?


Само в сънищата и, само в сънищата... малолетните са съсобственици с баба и чичо и като такива имат пълното право да ползват собствеността си! Съвсем отделен е въпроса с наема, но наем ще получават, ако ги препятствате и те да го ползват. Връчете им по едни ключове от жилището, ако нямат, и си свиркайте.


На къде отива този свят, Божеее.... да игнорираш интересите на собствената си кръв 8) .

Е, когато говори, тя казва винаги "Аз мога да ТЕ изгоня", явно с презумпцията, че може да изгони само мен. Само че, дори без да съм юрист, ми е ясно, че това е невъзможно. Нали?
q009q
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Юни 2017, 12:13


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron