начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

семейни казуси

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


семейни казуси

Мнениеот gty197 » 12 Апр 2017, 16:31

здравейте на всички от форума.
моят казус е меко казано фрапиращо странен и ако позволите ще ви разкажа накратко за него.
разведох се отдавна по взаимно съгласие.след толкова години вече бившата ми жена заведе дело за издръжка и което спечели.та издръжката ми от 60лева стана 115лева но това е най малкият проблем.
аз съм с телк и вземам 137лева като държа да поясня че съм с рядка болест която наскоро ми откриха и директно ми казаха че не ми остава много и че няма лечение и чрез която не мога да работя защото съм меко казано на ръбът между живота и смъртта.
имам собствено жилище и един автомобил и нямам други доходи освен парите от телка който получавам и от който си плащах издръжката до сега но вече не зная не как да я изплащам, а как да живея с 22лева на месец като само едното ми лекарство на месец е 38лева.
посъветвах се и ми казаха че ще ми наложат запор на движимото и недвижимото имущество и телка, защото така било нормално.
та въпросът ми към вас е дали мога да се откажа от детето си и дали с това мое действие ще прекъсна издръжката която трябва да изплащам всеки месец.или няма значение дали ще се откажа или не то издръжката си я дължа по закон.
и не ми ли се нарушава правото на живот с това действие на съдът като ме обричат с тези оставащи 22лева като доход на явна мизерия.
запор какво означава?
че ще дойде ЧСИ и ще обяви движимото и недвижимото имущество на търг ли?
и има ли по висша инстанция където да оспоря решението на съдът.
gty197
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Апр 2012, 05:00

Re: семейни казуси

Мнениеот law_master » 13 Апр 2017, 21:01

Здравейте,

В чл. 444 до 446 ГПК са уредени хипотези (несеквестируемост), в които имуществото на длъжника не може да се продава, и неогвите доходи не могат да се запорират, за да се погасяват негови задължения. Тази несеквестируемост обаче, не важи по отношение на длъжниците за издръжка. Това е така, защото интересните на детето са поставени над интересите на родителя-длъжник за издръжка. Поради това ЧСИ има право да възбрани единственото Ви жилище и да запорира доходите Ви от ТЕЛК.

Съглласно СК, Размерът на издръжката се определя според нуждите на лицето, което има право на издръжка, и възможностите на лицето, което я дължи. Минималната издръжка на едно дете е равна на една четвърт от размера на минималната работна заплата.

В случая вашата издръжка е минималната и няма как да падне по надолу.

Вариантите Ви случая, за да осуетите продажба на апартамента и автомобила, ако все още не са наложени запор и възбрана - да прехвърлите апартамента на някой друг - майка, баща, или да им учредите право на ползване - на всеки поотделно. Също така да прехвърлите и автмобила или ако не го използвате - самият вие да го продадете. Това са само идеи - за конкретни действия ще Ви е необходима консултация с адвокат. Може да получите безплатна правна помощ от Националното бюро за правна помощ -> http://www.nbpp.government.bg/
...И те така...
Аватар
law_master
Активен потребител
 
Мнения: 1153
Регистриран на: 20 Дек 2007, 00:03
Местоположение: Chicago

Re: семейни казуси

Мнениеот gty197 » 14 Апр 2017, 18:34

благодаря ви за точният отговор. направил съм консултация вече с адвокат но исках и вашето мнение.
весели празници ви желая.
gty197
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Апр 2012, 05:00

Re: семейни казуси

Мнениеот rosi1976 » 11 Юли 2017, 17:59

Здравеите след дълги години психически тормоз лъжи изневери та дори и шамари през 2015 се разведах.Съда осъди бащата на 200 лв издръжка да заплати от момента на напускане на дома до 18 г.т.е около 3 г.аз не съм получила 1 лв.издръжка за детето си.Моля кажете посъветвайте ме какво да правя .Препоръчайте ми добър адвокат занимаващ се с такъв вид дела.Препоръчаха ми адв.Даниела Боргунова тя е бракоразводен аз вече съм разведена незнам дали би поела дело за издръжка .Благодаря предварително
rosi1976
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 15 Апр 2010, 14:20

Re: семейни казуси

Мнениеот bludniq_sin » 11 Юли 2017, 18:06

На първо време можете да пишете сигнал до прокуратурата - неплащането на издръжка е престъпление. Може да има мотивиращ ефект.
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron