начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

дарение на имот

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


дарение на имот

Мнениеот yyayya » 11 Авг 2016, 12:56

Здравейте имам следния казус и моля за помощ.
Семейство сме с дете.
Бабата реши да дари жилище на жена ми , ОБАЧЕ
Жена ми имаше нотариален акт и собственост наследена от баща си като идеята беше да бъде заменена за новото жилище което бабата и дарява.
Бабата и дядото са разведени и бабата до този момент нямаше никакви права върху собствеността на дъщеря си.
Обаче в новия нотариален акт за новото жилище са вписали че дарението е с доживотно право на ползване от бабата.
Същевременно жена ми е дарила безвъзмездно наследеното от баща си в замяна на това което е получила.

Бракът ни е сключен при съпружески отношения в режим на разделност.
Питането ми е:
Тъй като сме в режим на разделност иска ли се и моя подпис при положение че жена ми дарява имота си безвъзмездно ?
yyayya
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:18

Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron