начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Развод в Украйна

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Развод в Украйна

Мнениеот valery_an » 12 Юли 2016, 20:53

Уважаеми юристи, нужна ми ми е помощ или съвет за следният казус.През 2004 г.сключих граждански брак с гражданка на Украина и подписахме по надлежния ред в Одеса, след което брака се регистрира и у нас в София.По редица причини през 2006 г нещата не се развиха по добър начин и се разделихме след което аз се прибрах в България.В последствие разбрах че бившата ми съпруга е подала за развод в съда в Одеса и вече е разведена с мен .Проблема е че аз нямам решението на съда , нямам справка за семейно положение и се водя вече около 10 години все още женен в съвета.Тя не иска да ми изпрати заверено решение за развода от съда , нито справка за семейно положение.При сегашните обстоятелства в Украйна не мога да се разхождам до Одеса и да търся къде и в кой съд или от кой съвет да получа справка за да представя у нас и да си оправя статуса на разведен.Как и по какъв начин може да се получи този документ за развода и има ли някакви законови решения ? Благодаря !
valery_an
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 21 Ное 2008, 14:29

Re: Развод в Украйна

Мнениеот borovinka » 13 Юли 2016, 17:07

Чрез посолството на Украйна в България (София) опитахте ли да направите някаква поръчка за снабдяване с документи?
Или поне да се издири в кой съд е постановено бракоразводното решение?

Ако не стане, един от вариантите е да заведете дело за развод тук - в общината, където е регистриран брака ви.
Да, пари е, но все пак е начин (по-бърз от съдебна поръчка и екзекватура, със сигурност).

Успех и пишете какво става.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Развод в Украйна

Мнениеот valery_an » 13 Юли 2016, 23:44

Чрез посолството на Украина опитах обаче вече не извършвали тази услуга - изискване по служебен път документ за семейно състояние или съдебно решение .Имало такава услуга ама вече не .А това за общината не го знаех че мога да заведа дело там за развод и въобще нямам представа какво ще ми струва...ама не пречи да отида и да попитам ....навярно в отдела за гражданско състояние ???
valery_an
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 21 Ное 2008, 14:29

Re: Развод в Украйна

Мнениеот borovinka » 14 Юли 2016, 11:30

Не, дело трябва да заведете в Районен съд по вашето местоживеене. Ще трябва да се призове госпожата (няма да се намери, ще й се назначи служебна защита на ваши разноски).
Колкото и да излезе, по-евтино ще е от ходене до Украйна и съдебни поръчки там.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Развод в Украйна

Мнениеот valery_an » 15 Юли 2016, 21:59

Благодаря разбрах.Имам още един вариант....с малко повече разкарване но не знам какво да търся ....дали документ за семейно положение от ЗАГС....или да търся в съда дето се е развела госпожата самото решение . Не знам какво ще признаят тук в съвета ...дали само документ за семейно положение в който пише че съм разведен или непременно трябва да донеса решението от съда ?
valery_an
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 21 Ное 2008, 14:29

Re: Развод в Украйна

Мнениеот borovinka » 18 Юли 2016, 14:21

Решението на съда в превод и със заверка с Апостил.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Развод в Украйна

Мнениеот jhoro » 20 Юли 2016, 22:26

borovinka написа:Решението на съда в превод и със заверка с Апостил.

Първо Апостила, после превода. Защото - да напомня - Апостила се поставя от ... Министерството на външните работи на Украйна.
Алтернативата - легализация в посолството на Украйна.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron