начало
Живко Коцев вече е обвиняем по делото за корупция в митниците Живко Коцев вече е обвиняем по делото за корупция в митниците

Завещание/брак

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Завещание/брак

Мнениеот bird_of_paradise » 24 Юни 2016, 22:22

Извинете, но всички колеги, писали в темата сме като глупаци в обяснителен режим.
Той/тя си искат завещанието- дайте му отговорът, който тръпне да получи и ...зелена светлина, к`во му изнасяте лекция по право за сиромаси.


п.п.
jhoro написа:нали се борим за всичко или ... всичко.

Един ден, някога, ще установиш, че не си прецизен и борбата тук не е твоя. Всъщност, ти за какво се бориш?
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Завещание/брак

Мнениеот barakuda » 25 Юни 2016, 00:58

Пишете ги тия завещания, няма какво да му мислите. Но аз се питам две неща: за какво са ви на двамата шест жилища и как човек, който пише идеЙ е успял да ги купи :)
barakuda
Потребител
 
Мнения: 216
Регистриран на: 08 Ное 2013, 20:11

Re: Завещание/брак

Мнениеот Melly » 25 Юни 2016, 01:12

barakuda написа:Пишете ги тия завещания, няма какво да му мислите. Но аз се питам две неща: за какво са ви на двамата шест жилища и как човек, който пише идеЙ е успял да ги купи :)


Топло, топло... Твърде топло. :lol: :lol: :lol:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8004
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Завещание/брак

Мнениеот ivan_lawyer » 25 Юни 2016, 01:36

Моето лично мнение е да почва да прави сделки и забатачващи тежести, разни превантивни мерки. Просто като военен - макар и бивш, това трябва да се вложи в ситуацията. Трябва една превенция, като висяща превенция - тоест никой никого не напада - ама не се знае, напада ли не напада ли.
Студена война става малко, ама няма лошо.
Пари на пари тежат.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5235
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Завещание/брак

Мнениеот lubeetoo » 25 Юни 2016, 09:30

barakuda написа:Пишете ги тия завещания, няма какво да му мислите. Но аз се питам две неща: за какво са ви на двамата шест жилища и как човек, който пише идеЙ е успял да ги купи :)


С пот и труд господине! Извинявам се за грешките, сигурно съм ви накърнил много с тях. Живял съм 15 години извън страната, говоря 3 езика и съм завършил в Queen Mary, позабравил съм някои правила в българския. Извинявам се отново и се надявам зависта и комплексарщината, която лъха от вас да е само по форумите.

П.П. А 6 апартамента са ми защото съм глупав и неграмотен, затова влагам парите си в имоти а не в бизнес, който процъвтява в България.
lubeetoo
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Юли 2014, 23:34

Re: Завещание/брак

Мнениеот ivan_lawyer » 25 Юни 2016, 10:38

Завещанията не вършат работа - не разбирате ли - има запазена част, а тя е гнусен лост за изнудваници.
Имам 15 годишен опит, не съм словослагател.
Това което предложи Бърд е работещо. Шахматно право на ползване.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5235
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Завещание/брак

Мнениеот ivanov_p » 25 Юни 2016, 11:00

Все пак близо 5 хиляди години писано право трудно се борят, но защото клиентът винаги има право ще предложа да прецакат роднините като ми прихвърлят имотите. Като ми прехвърлят вземане взимам и някой лев на ръка, тук ще сложа по 1000 лв. на апартамент, защото недвижимостта си е грижа все пак. Така ще се избегне много вероятния казус, на който нито питащия, нито адвокатите са обърнали внимание - едновременна или близка по време смърт на двамата.

Иначе отговорът на въпроса започва с "предварителен".
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Завещание/брак

Мнениеот jhoro » 25 Юни 2016, 15:53

bird_of_paradise написа:
jhoro написа:нали се борим за всичко или ... всичко.

Един ден, някога, ще установиш, че не си прецизен и борбата тук не е твоя. Всъщност, ти за какво се бориш?

Това ми звучи като запитване към пледиращ адвокат - "Какъв ти е проблема, дали клиента ти ще спечели или загуби? Ти нали си взимаш хонорара и в двата случая?"
Не се боря за нищо (в случая) - опитвам се да дам добър (to the best of my judgement) съвет.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Завещание/брак

Мнениеот bird_of_paradise » 26 Юни 2016, 15:28

Звукоизвличането е неправилно. Това не е съдебна зала, а форум и от там идва фалша ( противоречието) в заключенията.

п.п. общо взето разбирам теб и стремежът да докажеш знанията си. Не пред питащия ( често пъти той дори не е важен), а пред останалите юристи във форума.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Завещание/брак

Мнениеот jhoro » 26 Юни 2016, 16:03

bird_of_paradise написа:Звукоизвличането е неправилно. Това не е съдебна зала, а форум и от там идва фалша ( противоречието) в заключенията.
п.п. общо взето разбирам теб и стремежът да докажеш знанията си. Не пред питащия ( често пъти той дори не е важен), а пред останалите юристи във форума.

Това до кого беше адресирано?
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Завещание/брак

Мнениеот Melly » 26 Юни 2016, 16:10

jhoro написа:
bird_of_paradise написа:Звукоизвличането е неправилно. Това не е съдебна зала, а форум и от там идва фалша ( противоречието) в заключенията.
п.п. общо взето разбирам теб и стремежът да докажеш знанията си. Не пред питащия ( често пъти той дори не е важен), а пред останалите юристи във форума.

Това до кого беше адресирано?

Като четяща тази тема, според мен и то на 100 % е отправено до задалият въпроса юзър.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8004
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Завещание/брак

Мнениеот astika » 27 Юни 2016, 09:23

Ами не ви знам годините, но нямам идея защо бързате да умирате, че чак разпределяте продобитото приживе.
Освен ако възходящите Ви роднини имат или се очава да имат ядове с една комисия, други идеи не ми идват. Защо си мисля така: Ами защото най-хубавото нещо в живота е детето. Вие обаче го планувате като инструмент, та да скриете имотите си, което ми се вижда алогично

Колкото познати имам и са живели над 5 г. в странство, всички до един са пречупили българския манталитет, през призмата на европейския. При Вас обаче, мисля, е станало обратното. Работих в чужбина, дайте акъл сега как да си скрия кинтите от родата. Е, ако требва и е нужно и дете ще учувам, ама НЕ ЩЪ леля ми да се облажи. Кастата над кръвта !

Това е толкова ЪПсурдно (нарочно е изписано така), че не заслужава коментар или съвет, а още по-малко той да е правен
astika
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 04 Фев 2015, 18:21

Предишна

Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron