начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Кой ме наследява?

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Кой ме наследява?

Мнениеот iliayordanov » 11 Май 2016, 11:52

На 66 години съм. Нямам братя и сестри. Родителите ми са починали. Имах две деца, от които едното почина на 7 месеца, а другото - на 33 години, без да създаде семейство. Първата ми съпруга почина преди 6 години. Наскоро се ожених за втори път.
Първата ми съпруга има брат. Моите най-близки роднини са децата на братята и сестрите на родителите ми.
В случай на моята смърт, има ли и друг, освен сегашната ми съпруга, който да има право на наследство?

Илия
iliayordanov
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Май 2016, 11:28

Re: Кой ме наследява?

Мнениеот bludniq_sin » 11 Май 2016, 12:15

Четейки чл. 9 от закона за наследството - според мен настоящата ви съпруга е единственият ви наследник.
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Кой ме наследява?

Мнениеот ivanov_p » 12 Май 2016, 11:44

Не знам, но трябва да се види докъде при възходящите стигат степените по закон.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4334
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron