начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Среща с дете на родители от различни градове

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Среща с дете на родители от различни градове

Мнениеот infern » 16 Фев 2016, 18:29

Здравейте, разведена съм от 4 години и имам 1 дете на 7 годинки. До сега живеехме в един град с бащата на детето ми и нямаше проблем за свижданията му с дъщеря ни. Но след няколко месеца ми предстой да се преместя да живея в друг град на около 200 км от мястото където живеем сега. И понеже свижданията вече ще станат трудни се опасявам да не заведе иск и да ми вземе детето. Има ли основателна причина да се страхувам и може ли да направя нещо за да съм сигурна, че не нарушавам някой закон или разпоредба и да загубя правата върху детето си. Предварително благодаря!
infern
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Фев 2016, 18:15

Re: Среща с дете на родители от различни градове

Мнениеот katerinakuch » 17 Фев 2016, 18:02

infern написа:Здравейте, разведена съм от 4 години и имам 1 дете на 7 годинки. До сега живеехме в един град с бащата на детето ми и нямаше проблем за свижданията му с дъщеря ни. Но след няколко месеца ми предстой да се преместя да живея в друг град на около 200 км от мястото където живеем сега. И понеже свижданията вече ще станат трудни се опасявам да не заведе иск и да ми вземе детето. Има ли основателна причина да се страхувам и може ли да направя нещо за да съм сигурна, че не нарушавам някой закон или разпоредба и да загубя правата върху детето си. Предварително благодаря!


Какво пише в решението за развод?
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Среща с дете на родители от различни градове

Мнениеот infern » 18 Фев 2016, 10:17

В решението пише, че съда определя режим на свиждане на бащата с детето всека втора и четвърта събота и неделя от месеца. Само това. Въпреки, че малко по горе пише, че детето се води на адреса на майката и е посочен адресът, който живеех преди повече от година. Това дори не е адреса, на който живея в момента.
infern
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Фев 2016, 18:15

Re: Среща с дете на родители от различни градове

Мнениеот Pause » 18 Фев 2016, 18:02

Запознайте се с Постановление №1 от 12от 12.11.1974г. по гр.д.№3/74г.,ВС и по конкретно римско 4,т.3 поддържането на лични отношения между детето и родителя на когото не е предоставено упражняването на родителските права ,поначало трябва да става в неговото местожителство или местопребиваване в зависимост от това къде живее родителят ,който упражнява родителските права . Което кореспондира и на чл.126,ал.1 от СК понеже на вас са предоставени упражняване на родителските права и задължение.Цитираното постановление има задължителна сила.
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14

Re: Среща с дете на родители от различни градове

Мнениеот infern » 18 Фев 2016, 18:22

Pause написа:Запознайте се с Постановление №1 от 12от 12.11.1974г. по гр.д.№3/74г.,ВС и по конкретно римско 4,т.3 поддържането на лични отношения между детето и родителя на когото не е предоставено упражняването на родителските права ,поначало трябва да става в неговото местожителство или местопребиваване в зависимост от това къде живее родителят ,който упражнява родителските права . Което кореспондира и на чл.126,ал.1 от СК понеже на вас са предоставени упражняване на родителските права и задължение.Цитираното постановление има задължителна сила.

Аз нямам претенции, свиждането може да стане в неговото местожителство, само че ще трябва да дойде и да вземе детето от мойто местожителство, а не да стане така, че аз да трябва да го водя.
infern
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Фев 2016, 18:15

Re: Среща с дете на родители от различни градове

Мнениеот Pause » 18 Фев 2016, 18:39

Свиждането може да стане в неговото местожителство, само че ще трябва да дойде и да вземе детето от мойто местожителство, и да го върне пак във вашето.
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14

Re: Среща с дете на родители от различни градове

Мнениеот infern » 19 Фев 2016, 10:06

Благодаря на всички за отговорите, помогнахте ми много. Още веднъж Благодаря ви.
infern
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Фев 2016, 18:15


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron