начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

наследствени земи от чичо

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


наследствени земи от чичо

Мнениеот ulia_kal » 22 Окт 2015, 23:03

Попадам на различни вариянти и не знам кое е истина. Баща ми бяха двама брятя / и двамата са вече покойници/. Става въпрос за чичо ми. Той имаше повече от 10 годишен брак, без деца. По време на брака бяха върнати земеделските земи, но неделени по законен път между двамата. Стопанисваха ги по равно, без проблем. Съпругага на чичо ми / покойна/ има дъщеря от предишен брак. Въпросът ми е - земите са наследствени от дядо ми, а не закупени по време на брака. Какъв дял се пада на мен /единствен наследник по права линия / и какъв на дъщерята на стринка ми. Благодаря!
ulia_kal
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Мар 2008, 13:31

Re: наследствени земи от чичо

Мнениеот sunrise » 22 Окт 2015, 23:27

Ако стринката е починала преди чичо Ви, нищо не се пада на дъщеря й.
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: наследствени земи от чичо

Мнениеот portokal » 24 Окт 2015, 09:47

Да. А ако е починала след чичото - две трети за нея, съответно за дъщеря и, и една трета за сина на брата, тоест питащия.
Който впрочем не е роднина по права линия на чичо си (това е към него), а по съребрена. Права линия значи деца, внуци и т.н. А чия е била земята, преди да стане на чичото, няма значение.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron