начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Разпределяне на банков депозит на наследници

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Разпределяне на банков депозит на наследници

Мнениеот lisi4ko » 22 Окт 2015, 11:45

Здравейте,
имам следното питане:
- след смърт на съпруг наследниците са 4-ма: съпруга и 3 деца
Приживе съпругът е направил депозит - 2008г.(когато в сила е бил старият СК, по който банковите депозити са се считали за СИО).
В момента банката, в която е депозитът разпределя парите според новия СК - поравно м/у наследниците, тъй като по новия банковите депозити се считат за лични средства, а не СИО.

Как може да се оспори това с банката, за да бъдат разпределени по стария: 50% на преживялата съпруга, а останалите 50% - м/у всички наследници?
lisi4ko
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 28 Фев 2012, 22:55

Re: Разпределяне на банков депозит на наследници

Мнениеот vassilnnikolov » 25 Окт 2015, 14:27

lisi4ko написа:Здравейте,
имам следното питане:
- след смърт на съпруг наследниците са 4-ма: съпруга и 3 деца
Приживе съпругът е направил депозит - 2008г.(когато в сила е бил старият СК, по който банковите депозити са се считали за СИО).
В момента банката, в която е депозитът разпределя парите според новия СК - поравно м/у наследниците, тъй като по новия банковите депозити се считат за лични средства, а не СИО.

Как може да се оспори това с банката, за да бъдат разпределени по стария: 50% на преживялата съпруга, а останалите 50% - м/у всички наследници?

Здравейте,
моля активирайте личните си съобщения или ми дайте email, за да отговоря.
Поздрави
vassilnnikolov
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 08 Фев 2015, 16:22

Re: Разпределяне на банков депозит на наследници

Мнениеот bird_of_paradise » 25 Окт 2015, 15:02

Бихте ли отговорил и на мен- ако не тук ( идеята на този форум не е ли такава?), то поне на лични в лекса, ако представлява трудност, предлагам алтернативно мейл: birdofparadise070@gmail.com.
Благодаря.

Наистина представлява интерес съдържанието на отговора.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Разпределяне на банков депозит на наследници

Мнениеот ivan_lawyer » 25 Окт 2015, 19:18

Бърд сериозно ли питаш - то няма никакъв смисъл от консултация нали има припокриване на два закона, усещам ирония в теб, май или пък наистина блокираш - че нали има ПРЗ и т.н. Аз на мен така ми осребриха едно изпълнително - но по стария СК - щото влоговете са общи, но сега следващо изпълнение не стана - отиде на вятъра - щото вече са разделни.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5236
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Разпределяне на банков депозит на наследници

Мнениеот bird_of_paradise » 25 Окт 2015, 21:44

Ирония :) Не питам за неща, които знам :wink: , но колегата толкова усърдно дърпа клиенти, че ще бъде забавно да прочетем неговия отговор.

п.п. мине малко време и ( по причини различни) се забравя за какво по даволите служи този форум.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron