начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

собственост на апартамент

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


собственост на апартамент

Мнениеот didosudebna7 » 01 Сеп 2015, 17:02

Здравейте,преди време си купих апартамент чрез ипотечен кредит като приятелката ми с която живеем заедно в него ми стана съкредитор но вноската за заема се тегли само от моята заплата.въпросът ми е ако след време сключим граждански брак и имаме дете и изплатя апартамента но в последствие се стигне до развод жена ми може ли да има претенции към апартамента при условие че в нотариалния акт пише моето име като собственик в момента.дали като изплатя апартамента след като съм сключил брак и сваля ипотеката се води че е придобит по време на брака.благодаря.
didosudebna7
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 16:54

Re: собственост на апартамент

Мнениеот sunrise » 01 Сеп 2015, 17:55

Бъдещата Ви жена няма да може да стане собственик, набутала се е само с кредита. Претенции може да има, ако имате дете и няма друго жилище и сте ползвали това до развода,да и се присъди ползването, ако детето остане при нея?
Къде остана любовта в тоя свят? :roll:
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: собственост на апартамент

Мнениеот Pause » 02 Сеп 2015, 22:35

Релевантно по въпроса с любовта и гражданския брак,проф.Ненова споделя разбирането,че брака е своеобразен правен акт ,и че не обслужва гражданския оборот.
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14

Re: собственост на апартамент

Мнениеот boynin » 11 Сеп 2015, 18:48

Претенции може да има единствено за изплащането на кредита, ако вноските по него са погасявани по време на брака, тогава тя има принос за изчистването на дълга и може да потърси паричен еквивалент на своя принос за погасяването на дълга по време на брака.
boynin
Младши потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: 12 Дек 2010, 18:27

Re: собственост на апартамент

Мнениеот ivan_lawyer » 11 Сеп 2015, 19:56

Оф, почнат ли титлите става ми зле. Ненова е работила върху темата. Но не се изчерпва с нейното становище мнението за брака. Бракът е вид договор, но пък предметът му е морален.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5235
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: собственост на апартамент

Мнениеот Pause » 12 Сеп 2015, 21:33

Така е Ванка правото на ЕС е на път и да легализира и узакони еднополовите бракове и в БГ след което може да се придобие друго измерение на брака ,само дето детето на кого ще казва мамо от двамата си родители е дилемата. Обмисля се например гражданско съжителство между еднополови партньори представи си понеже според ЕКЗПЧ се нарушава чл.8 правото на семеен живот. И все пак по външни белези бракът прилича на сделка ,с определени изключения също така законодателя не използва думата сделка за да оприличи брака например според БГ право сделка може да се сключи с всеки принципа на автономия на волите ,според СК не е дадено такова право на субектите и др.
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14

Re: собственост на апартамент

Мнениеот commodoro » 12 Сеп 2015, 23:17

Кой нормален човек в наши дни се бракува - освен по сметка/глупост (правопропорционално обусловени :) )
commodoro
Потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: 04 Фев 2013, 23:11


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron