начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

издръжка дете 18 г.

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


издръжка дете 18 г.

Мнениеот leto15 » 25 Юни 2015, 09:03

Здравейте, може ли малко помощ за следното: Дъщеря ми навършва 18 г. след няколко месеца, но й предстои да учи и 12 ти клас до завършване на средно образование. До сега съм плащал редовно издръжката, като в решението пише "до променяне на обстоятелствата или прекратяване основанията за това"/по спомен пиша/. Та питането ми е, на името на майката ли трябва да продължавам да плащам издръжката на дъщери си след като навърши 18 г. и продължава да учи 12 клас средно, или на името на детето. И кое е правилното и законното да направя.Благодаря предварително.
leto15
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 04 Юни 2015, 09:14

Re: издръжка дете 18 г.

Мнениеот leto15 » 25 Юни 2015, 13:35

:roll: няма ли кой да ме посъветва?
leto15
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 04 Юни 2015, 09:14

Re: издръжка дете 18 г.

Мнениеот Melly » 25 Юни 2015, 14:02

След навършване на пълнолетие отпада законното представителство на дъщеря ви от нейната майка. До този момент дължите издръжка на детето си по силата на съдебното решение.
Щом дъщеря ви продължава да учи и 12 клас, съветът ми е да изплащате досегашния размер на издръжката, но вече лично на нея като добър и отговорен баща.
От правна страна обаче навършване на пълнолетие от учащо се лице, на което по силата на закона се дължи издръжка от родителите му, е ново обстоятелство налагащо ново дело за издръжка с ищец дъщеря ви и ответник - вие. Винаги е по-добре тези отношения да бъдат разрешени от страните извънсъдебно.

Успех!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8004
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: издръжка дете 18 г.

Мнениеот leto15 » 25 Юни 2015, 14:15

БЛАГОДАРЯ, точно това исках да знам, аз като съвестен баща за какъвто се имам, да продължа да пращам издръжката на името на дъщеря ми, /ако нещо не сгафи , шегувам се/ и да очаквам да ми заведе дело за издръжка, поради нови обстоятелства и навършени 18 години, като доколкото знам, иска се насочва срещу двамата родители? :!:
leto15
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 04 Юни 2015, 09:14

Re: издръжка дете 18 г.

Мнениеот Melly » 25 Юни 2015, 17:38

Да, така е - искът се насочва срещу двамата родители.
Но въпросът бе поставен от вас, като дадох насока на вас, leto15, а не на дъщеря ви, и се отнасяше до вашите бъдещи отношения с нея, нали така. :D

Бъдете здрав!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8004
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: издръжка дете 18 г.

Мнениеот leto15 » 26 Юни 2015, 09:13

Да, много Ви благодаря! :wink:
leto15
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 04 Юни 2015, 09:14

Re: издръжка дете 18 г.

Мнениеот sisi19 » 09 Авг 2015, 16:48

Melly - както винаги точна в отговора си.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 30 госта


cron