начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Заплахи за лишаване от наследство.

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Заплахи за лишаване от наследство.

Мнениеот el_canastero » 18 Мар 2015, 12:25

Здравейте!
Напоследък не сме в добри взаимоотношения с майка ми, поради неразбирателство със снаха и- т.е. жена ми. Типично български битови истории. Живеем с майка ми или пък понякога при родителите на жена ми, които са същите катили, тъй като нямаме възможност да се отделим на квартира. Та майка ми само се пери, че щяла да си продаде апартамента, щяла да ни изгони, щяла да го даде на друг, да го завещае и тем подобни, да го дадяла на първия срещнат от улицата и т.н. до болка познати шаблони. Апартамента е неин, придобит по наследство от покойните и родители- моите баба и дядо. Та питам аз, какво реално тя би могла да направи- има ли право да си продаде апартамента без да ме уведоми или пък дори и да го продаде- трябва ли да ми изплати полагащаият ми се по наследство дял. Може ли да прави завещания без да ме уведоми и така да ме лиши от наследство и с една дума- как закона защитава такива, като мен, които са с вързани ръце и нямат нищо свое и са жертва на лабилното мислене на застаряващи изкукуригали родители?
el_canastero
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Яну 2008, 15:56

Re: Заплахи за лишаване от наследство.

Мнениеот bobi9 » 20 Мар 2015, 16:41

Майка Ви може да се разпорежда с апартамента докато е жива,по какъвто начин намери за добре и не е длъжна да Ви дава нищо. Ако го продаде приживе,сте прецакан. Ако направи завещание (или го дари приживе) на друго лице,имате право на запазена част,заедно с др. наследници,ако има такива. Но ще можете да я търсите едва след нейната смърт.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46

Re: Заплахи за лишаване от наследство.

Мнениеот hariman » 20 Мар 2015, 22:38

Така, както описвате ситуацията, апартаментът е собственост на майка ви. Със своето имущество тя може да се разпорежда както намери за добре, както приживе (да го продава, дарява, заменя, както намери за добре и и на който прецени), така и след смъртта си, чрез завещание. Вие нямате никакви права върху този апартамент и съответно не можете да имате претенции към него, така и към сделките извършвани с този апартамент от майка ви като собственик. Какви права бихте имали като наследник е съвсем друга тема, някъде в бъдеще неопределено време.
hariman
Потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: 22 Апр 2002, 18:46


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 12 госта


cron