начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Как мога да разбера ЕГН-то на прабаба ми ?

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Как мога да разбера ЕГН-то на прабаба ми ?

Мнениеот noproblem » 15 Авг 2022, 19:01

Здравейте,

питането ми е - към коя институция трябва да се обърна за да разбера ЕГН-то на починалата преди повече от 50 години прабаба. Знам ЕГН на баба ми и на майка ми. Важно е да отбележа, че прабаба ми е живяла в Град 1, баба ми в Град 2, майка ми в Град 3.

Дали в ГРАО пазят такава информация и има ли някаква централизирана база данни ?


Благодаря :)
noproblem
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 02 Окт 2010, 18:50

Re: Как мога да разбера ЕГН-то на прабаба ми ?

Мнениеот berto » 15 Авг 2022, 20:59

Ей тука - вярна информация макар и от профанен сайт.

https://www.blitz.bg/daydzhest/kak-be-vvedeno-egn-to-v-blgariya-i-kakva-e-negovata-istoriya-po-sveta_news575495.html
berto
Потребител
 
Мнения: 314
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: Как мога да разбера ЕГН-то на прабаба ми ?

Мнениеот guest1 » 16 Авг 2022, 00:19

Щом прабабата е починала преди 1972 година - повече от 50 години - едва ли изобщо е имала ЕГН.

Колкото до информация за починали лица - има такава, но достъпът до нея е много труден.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1801
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Как мога да разбера ЕГН-то на прабаба ми ?

Мнениеот ivanadimitrova » 19 Авг 2022, 10:14

По принцип би било логично първо да потърсите някакви рожденни данни, които може да намерите например в Град 1, ако по онова време са водели книга с ражданията, както се е правело преди. В нея мисля, че се е записвало и ЕГН, но не съм напълно убедена.
ivanadimitrova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Авг 2022, 10:10

Re: Как мога да разбера ЕГН-то на прабаба ми ?

Мнениеот portokal » 23 Авг 2022, 08:24

Починалите преди 1977 г. нямат ЕГН.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Как мога да разбера ЕГН-то на прабаба ми ?

Мнениеот ivanov_p » 23 Авг 2022, 09:01

ЕГН-то няма нищо общо с питането, защото то трябва за нещо. За да се направи това нещо се взимат удостоверенията за наследници, които да свържат питащия с бабата и се отива в ГРАО, където ще дадат информация, която ще послужи за нужните справки и съответно да се направи това, което трябва.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron