начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Предстоящ развод

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Предстоящ развод

Мнениеот mimo_88 » 21 Яну 2022, 17:32

Здравейте на всички, ще се радвам ако някой лобе да ми помогне. Жена ми иска развод от мене и аз нямам избор. Живеем в Англия от 3 години и имаме момче на 2 и 6 месеца. Тя иска да остане тука в Англия, а аз в България и я помолих да се разведем в БГ да го видят малко мийте родители. Въпроса ми е:
Мога ли да искам попечителство върху детето тъй като мога да предоставя по добри условия за живот на това дете? Като имам апартамент на мое име в който той ще има собствена стая.
Записал съм малкия на децки градина в БГ която е на 200 метра от жилището дето живея?
Имам доказателства, че жена ми не се е прибирала цяла нощт и не е еходила на работа и е оставяла малкия на мойте грижи.
Имам доказателства как му се кара и му държи тон на това дете.
Тя си има друг приятел на когото тя е теглила кредит и са вземали къща да живеят заедно. Идеята на нея е да задържи малкия при нея за да може да се възползва от помощите които предлага Англия за самотни майки.
Докато аз нямам кредит никъде и имам родите и сестра които могат да ми помогнат за отглеждането на малкия. Баща ми сега ще се пенсионира тая година а майка ми следващата. Имам и доказателства как тя не се грижи за това дете и ме е заплашвала че няма да го видя. Дете ти не е къпано от 1 месец цялото е в кир по кожата, защото било студено и щяло да се разболее.
Имам много снимков материал и се надявам съда да го одобри.
Моля ви дайте съвет какво да правя, че ми е жал за малкия как е оставен от нея. Благодаря ви
mimo_88
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Яну 2022, 13:49

Re: Предстоящ развод

Мнениеот ivan_lawyer » 22 Яну 2022, 00:48

Заведете веднага дело, за да - пресечете обстановката.

Действайте още - понеделник, съберете документи и пишете на принтер до съда - и подписано, после такси и и други работи.

Вземете бързо входящ номер за развод, за да сте първи.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Предстоящ развод

Мнениеот mimo_88 » 22 Яну 2022, 11:24

Здравейте, благодаря за бързият отговор. Ще го направя, но проблема е, че не иска да се пребира още в БГ и немога да подам молба за развод. Според мене ще стане ако тя стъпи на българска земя, но тогава аз немога да правя нищо. Тя не иска да се пребира в БГ, защото има условна присъда за измама и има кредити за които научих в последствие. Ние сега сме в Англия, а ако подам тука развод шанса да спечеля е едва 5 процента да спечеля. Затова я карам да се приберем възможно най- бързо, но засега нямам надежди. Имам и още един въпрос ако някой може да помогне ще съм ви благодарен.
Може ли ако тя успее да си намери квартира тука в Англия, дали има шанс съда в България да я одобри като собствено жилище? Благодаря.
mimo_88
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Яну 2022, 13:49

Re: Предстоящ развод

Мнениеот borovinka » 24 Яну 2022, 11:49

Ако живеете и двамата повече от 6 месеца в Англия и имате регистриран адрес там, забравете за развод в България (ако жена ти те изпревари особено!). Има Регламент 2201/2009 година, който определя подсъдността при семейни спорове с международен елемент. UK го спазва и след Брекзит.
Върни се в България сам и заведи делото си тук като се постарай да не споменаваш английския си адрес, ако си стоял там повече от 6 месеца.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Предстоящ развод

Мнениеот jeffreestar » 26 Юли 2023, 04:40

Преди да стигнете до съдебен процес, можете да опитате преговори или медиация с бившата си съпруга, за да се опитате да постигнете споразумение относно попечителството и грижите за детето heic to jpg
jeffreestar
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Апр 2023, 09:50

Re: Предстоящ развод

Мнениеот hristev » 26 Юли 2023, 16:11

Нямам опит, но да кажа.

Регламентът е друг - от 2019 г. https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 32019R1111

Няма пречка да се съдите в България.

Обща компетентност
Компетентни да разглеждат въпроси, свързани с развод, законна раздяла и обявяването на недействителността на брака, са
съдилищата на държавата членка:
a) на чиято територия:
i) съпрузите имат обичайно местопребиваване,
ii) съпрузите са имали последното си обичайно местопребиваване, доколкото един от тях все още живее там,
iii) ответникът има обичайно местопребиваване,
iv) единият от съпрузите има обичайно местопребиваване, когато се подава обща искова молба,
v) ищецът има обичайно местопребиваване, ако той е живял там поне една година непосредствено преди подаването на
исковата молба, или
vi) ищецът има обичайно местопребиваване, ако той е живял там поне шест месеца непосредствено преди подаването на
исковата молба и е гражданин на въпросната държава членка; или
б) чиито граждани са двамата съпрузи.



Тук ще Ви е много по-евтин процеса (въпреки парите, които ще дадете за преводачи от английски език - на някои документи). Вземете си български адвокат.
hristev
Потребител
 
Мнения: 371
Регистриран на: 14 Юни 2022, 10:07

Re: Предстоящ развод

Мнениеот bozyo » 26 Юли 2023, 21:39

hristev написа:Нямам опит, но да кажа.

айде още един да си общува със самообучаващи се програми, събуждащи погребани теми!
viewtopic.php?f=30&t=69595#p617860
bozyo
Потребител
 
Мнения: 172
Регистриран на: 24 Мар 2021, 00:24

Re: Предстоящ развод

Мнениеот koteger » 14 Авг 2023, 23:32

Разбирам колко трудна е тази ситуация за Вас. За съжаление, при трансгранични разводи и спорове за родителските права, нещата могат да бъдат доста сложни.

Моето препоръчване е да потърсите квалифицирана правна помощ и консултация от адвокат, който е специализиран в семейното право и по-конкретно в международните случаи като Вашия. Такъв специалист ще може най-добре да Ви информира за Вашите права и възможности според законите на Англия и България.

Също така, адвокатът би могъл да Ви даде съвет как най-добре да представите доказателствата си пред съда, за да покажете, че можете да осигурите по-добри условия за детето.

молби за развод на английски: https://www.typecalendar.com/free-print ... ocess.html
koteger
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Авг 2023, 23:18


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 17 госта


cron